דף הבית >> מאמרים >> פדיקור >> פדיקור יבש
פדיקור יבש, הוא טיפול הקיים שנים רבות. משתמשים בו בעיקר במכונים גדולים וידועים ברחבי העולם. זהו טפול בטיחותי, הגייני ובעל יתרונות רבים.

פעולת השריית כף הרגל במים אפילו למשך דקה או שתיים מאפשרת ספיגה של הלחות לתוך כף הרגל. במצב הזה כשהעור ספוג במים, קשה לחומרי הטיפול האיכותיים, להיספג בעור ולהקל על תהליך הטיפול. בנוסף, לאחר השריית הרגל במים העור מעט נפוח ומקומט דבר המקשה על הפדיקוריסטית לבצע את טיפול הפדיקור והסרת העור המיותר בצורה מושלמת.  

טיפול פדיקור יבש לעומת זאת, משאיר את העור מוצק, חלק ורך. מאפשר ללחות שבתכשירי הטיפול להספג טוב יותר בכף הרגל ומקל על עבודתה של הפדיקוריסטית.

הטיפול הוא בטיחותי ומצמצם את האפשרות להדבק במחלות כרוניות של כף הרגל על ידי חיידקים הנמצאים בדרך כלל במים ובקעריות הפדיקור. רצוי לבצע טיפול פדיקור יבש עם פורמולות שמנים מסדרת פדיתראפיה, השמנים אם אנטיספטיים וחלקם אף אנטי בקטריאליים.

לנשים וגברים הסובלים מסכרת, תהליך הטיפול מגן על הלקוחה לא רק מפני הידבקות במחלות זיהומיות, אלא ובעיקר מקטין את האפשרות לפציעה. העובדה שעור כף הרגל מוצק ורך ומאפשר  טיפול ללא מכשירים חדים או סכינים, מצמצם כמט לחלוטין אפשרות של פציעה. שיטת הטפול מתקדמת ובטיחותית.

פדיקור יבש, הוא טיפול איכותי ומהיר, חוסך ללקוחה ולמקצועית את זמן השריית הרגליים במים, חוסך ציוד יקר כמו כסאות פדיקור, או קערית פדיקור, חוסך החלפת כיסוי לקערה בין לקוחה ללקוחה ועוד..

את הזמן שאת חוסכת תוכלי להשקיע בעיסוי רגליים מפנק ללקוחה, תוכלי להשקיע בהסבר על החומרים המיוחדם שאת משתמשת בהם ועל פעילותם המשקמת, תוכלי להדריך את הלקוחה כיצד להמשיך ולהשתמש בהם גם בבית.
אני ממליצה לכל מקצועית לשלב במכון טיפול פדיקור יבש, בנוסף לטיפול הפדיקור הרגיל. לקוחות רבות שיחשפו לטיפול, יאהבו את הפדיקור היבש ויאמצו אותו כטיפול מועדף.
 
תהליך העבודה:

1. נקי את רגלי הלקוחה בעזרת מגבון חיטוי טבעי. אפשר גם מגבון חם

2. הכיני מרכך עור טבעי לפי ההוראות. מרחי ועטפי את הרגל. השאירי למשך 5 דקות

3. עברי לרגל השניה ועשי את אותה פעולה. השאירי למשך 5 דקות

4. חזרי לרגל הראשונה, הסירי את המרכך בעזרת מגבון נייר

5. בצעי טיפול פדיקור מושלם כפי שאת יודעת

6. סיימי את הטיפול בעזרת עיסוי קל

פדיקור יבש 

בשיטת הפדיתראפיה

אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל