דף הבית >> מאמרים >> בניית ציפורניים >> הסבר על מוצרים נילווים לבניית ציפורניים
הסבר על מוצרים נילווים לבניית ציפורניים
המושג בניית ציפורניים מתכוון לדרכים, שיטות ומוצרים בעזרתם אנו מאריכים, בונים ומעצבים ציפורניים מלאכותיות על גבי הציפורניים הטבעיות שלנו.
כדי להאריך את הציפון הטבעית, לא מספיק בחומרי הגלם, אלא צריך להשתמש בתוספים אחרים שיתמכו בחומרי הגלם ויהיו הבסיס עליהם נבנה את הציפורן בעזרת חומרי הגלם השונים.
אין זה משנה באיזו טכניקה ובאיזה סוג חומרים אנו משתמשים כדי לבנות ציפורניים. בכל אחת מהאפשרויות יש חומרי עזר עיקריים בהם צריך להשתמש.


כדי להשתמש בחומרי גלם כמו אקריל או ג'ל, אנו זקוקים למכחולים מתאימים. המכחול מותאם לסוגי חומרי הגלם. בעבודה באקריל משתמשים במכחול משיער טבעי, מכחול סייבל.
לעבודה בג'ל, עדיף מכחול משיער סינטטי.
בחרי מכחול לפי הצורך והחומרים בהם את משתמשת.
ה"טיפס", הוא ציפורן מלאכותית העשויה מפלסטיק.  הטיפס משמש כבסיס עליו מעצבים ציפורניים מחומרי גלם שונים, אקריל או ג'ל. הטיפס עצמו הוא הבסיס להארכת הציפורן הטבעית והחומרים המונחים על הטיפס הם לחזוק ועיצוב הציפורן.
טכניקה ישנה שחזרה לאופנה בשנים האחרונות. מניחים נייר מתכת מתחת לציפורן הטבעית. הוא משמש כתומך לחומר אקריל או ג'ל, כדי שאפשר יהיה לעצב ולהאריך את הציפורן הטבעית בעזרת החומר.
לאחר שהחומר מתייבש, מסירים את התבנית ומתקבלת ציפורן ארוכה.
בבניית ציפורניים עם טיפסים, חייבים להשתמש בדבק, כדי להדביק את הטיפס על הציפורן הטבעית. בטכניקת הטבילה משתמשים בדבק גם בתהליך העבודה עצמו, וכן במייבש דבק.
 
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל