דף הבית >> מאמרים >> ג'לים לציפורניים >> סוגי ג'לים לציפורניים

סוגי ג'לים לטיפולי ציפורניים

פעם, אישה שרצתה ציפורניים מטופחות, ארוכות וחזקות, היתה בוחרת לעצמה טכנאית ציפורניים והולכת אליה לעשות בניית ציפורניים עם אקריל. כאשר הציפורניים הטבעיות גדלו והתארכו, היתה הטכנאית המקצועית, מניחה את האקריל, על משטח הציפורן הטבעית, כדי ל"חזק" את הציפורניים הטבעיות, מבלי להאריך אותה עם טיפס או עם תבנית.
טיפול בניית ציפורניים עם אקריל, היה ידוע תמיד כטיפול שמזיק לציפורניים. למרות זאת, נשים רבות מאוד בחרו להתעלם מתופעות הלוואי ולהמשיך לטפל ולטפח את הציפורניים בשיטה זו, שהיתה השיטה הכמעט יחידה שהוכיחה את עצמה.

לפני כ- 15 שנים, יצאה לעולם בשורת הטפול ב "לק ג'ל". החברות שפיתחו ושיווקו את המוצר החדש,  הבטיחו ש"זה לא כמו אקריל" ושטיפול לק ג'ל לא פוגע בציפורן הטבעית ולא מזיק לה.
הבטחה זו גרמה לנשים רבות להסיר את הציפורניים המלאכותיות ולעבור להשתמש בלק ג'ל. נשים אחרות שמעולם לא השתמשו בבניית ציפורניים בגלל העובדה שזה מזיק לציפורן, שמחו להתחיל ולטפל גם הן בלק ג'ל, טיפול שמבטיח הישארות של הצבע לאורך זמן ובעיקר, טיפול שמבטיח שהציפורן הטבעית לא תפגע.
כך כבש טיפול לק ג'ל את מקומו בתעשיית הציפורניים העולמית כטיפול פופולארי במיוחד.
אלא, שככל שנצבר יותר ויותר נסיון מעשי בטיפולי לק ג'ל, התברר שהטיפול בלק ג'ל, לא בדיוק עומד בציפיות ובהבטחות שהבטיחו לנו.
עם הזמן גילינו גם את החסרונות שבטיפול לק ג'ל ולא רק את המעלות כפי שספרו לנו. למשל, יש סוגי ציפורניים שלק ג'ל לא מחזיק עליהן שבועיים ויותר ובעיקר יש בעיות רבות של פגיעה בציפורן הטבעית עקב השמוש בלק ג'ל ובעיקר עקב תהליך הסרתו, שהוא תהליך אגרסיבי הפוגע בציפורן הטבעית. גם השימוש באציטון ובמסירי ג'ל אחרים, לא ממש שומר על הציפורן הטבעית. יש סיבות נוספות לפגיעה בציפורן הטבעית במהלך טיפול לק ג'ל. כל אישה שעשתה את הטיפול הזה לאורך זמן, מכירה את התופעות.

למרות זאת, הג'לים הופכים להיות חומרי הגלם המועדפים בתעשיית הציפורניים, גם כחומרים לבניית ציפורניים וגם כחומרים לטיפול בציפורן הטבעית.
התעשייה העולמית העוסקת ומפתחת מוצרים בתחום, משקיעה רבות בפיתוח ג'לים איכותיים המיוצרים בטכנולוגיה מתקדמת והמותאמים לצרכים מקצועיים שונים ולמטרות טיפול שונות.
שימוש נכון ומושכל בסוגי הג'לים השונים והתאמתם ללקוחותייך, יעניקו ללקוחה תוצאה טובה ומועילה יותר.

ג'לים לטיפולי ציפורניים מתחלקים לשלושה "סוגים" עיקריים:

•           ג'ל לבניית ציפורניים

•           ג'ל לציפורן טבעית

•           ג'ל לק

כל אחד מסוגי הג'לים, מתאים לשמוש לטיפול מסויים. לקבלת התוצאה הטובה ביותר, רצוי להקפיד להתאים את הג'ל הנכון לטפול הרצוי.

ג'ל לבניית ציפורניים
זה הג'ל החזק יותר. החוזק שלו מאפשר בנייה של ציפורניים חזקות שלא נשברות בקלות ומחזיקות מעמד זמן רב. 
בקטגוריה זו של ג'ל לבניה, נמצאים גם סוגי ג'לים בהם משתמשים בנוסף לג'ל גם באבקת ג'ל המעניקה תוספת גבוהה של חוזק לציפורן הבנויה.
הציפורן הבנויה בג'ל נראית טבעית ואסתטית, הג'ל נצמד למשטח הציפורן וכמעט שלא קיימת בעיה של התרוממות החומר, תופעה המוכרת לבונות ציפורניים העובדות עם אקריל. התרוממות החומר היא בעיה המעסיקה מקצועיות רבות, גם וותיקות ובעלות נסיון. הג'ל נותן פתרון לבעיה זו.  
למתחילות את דרכן בעולם הציפורניים כדאי לדעת שהג'ל, יחסית לאקריל קל יותר ללמידה וקל יותר להגיע לתוצאה הרצויה עם עבודה בג'ל מאשר עם עבודה באקריל. השליטה בחומר קלה יותר, אין לו ריחות נילווים וניתן לעבד ולעצב אותו מבלי שיתייבש תוך כדי העבודה. יבוש החומר נעשה במנורה, רק לאחר שסיימת לעצב את הציפורניים לשביעות רצונך.
 
מה לא לעשות עם ג'ל לבניית ציפורניים
הג'ל הזה מיועד אך ורק לבניית ציפורניים. יש להמנע מלהשתמש בו כג'ל לציפוי הציפורן הטבעית. ג'ל לבנייה הוא ג'ל חזק, אשר ניתן להסרה בעיקר על ידי שיוף. כמו שאר חומרי הגלם המיועדים לבניית ציפורניים, הסרתו מעל הציפורן הטבעית עלולה פוגעת במשטח הציפורן, לכן לקוחה שרוצה טפול לציפורן הטבעית במטרה להגן על הציפורניים שלה, לא מומלץ להשתמש כציפוי על הציפורן הטבעית בשום חומר גלם, לא בג'ל לבניה, לא באקריל ולא בכל חומר גלם אחר, פרט לסוג ג'ל המיועד לשמוש לציפורן טבעית, אותו ניתן להסיר בקלות ומבלי לפגוע בציפורן של הלקוחה.

מה חדש עם ג'ל לבניית ציפורניים
בשנים האחרונות ניתן להשיג ג'ל בנייה מסוג soak off. הוא קל יותר בהסרה. מומלץ לנסות קודם ואז להחליט עם איזה ג'ל לעבוד.

ג'ל לציפורן הטבעית
זהו ג'ל בעל מרקם דק וגמיש. משתמשים בו כציפוי דק לציפורן הטבעית, הציפוי מאפשר לציפורן הטבעית לגדול. בשל המרקם הדק והגמיש, ניתן להסירו בטכניקה קלה ופשוטה תוך מספר דקות, מבלי לפגוע בציפורן הטבעית שצמחה.
הג'ל הזה אינו מתאים לבניית ציפורניים מלאכותיות, אבל הוא חזק מספיק כדי להיות ציפוי ומגן לציפורן הטבעית ולאפשר לה לצמוח ולגדול. אפשר למרוח עליו לק צבעוני רגיל, או לק ג'ל צבעוני.

מה לא לעשות עם ג'ל לציפורן טבעית
לא מומלץ לנסות לעשות איתו בניית ציפורניים, כיוון שאינו חזק מספיק. במקרה של תיקון ציפורן אחת, אפשר לנסות ולעשות איתו תוספת קצרצרה, עד לצמיחת הציפורן.

ג'ל לק
ג'ל לק, הוא ג'ל עם פיגמנט צבעוני כמו לק. ניתן להשתמש בו, על ג'ל בסיס מסוג soak off  או על ג'ל בסיס לציפוי ציפורן טבעית, לקבלת מראה צבעוני שמחזיק לפחות שבועיים.
בנוסף, ניתן להשתמש בו על כל סוגי בניית ציפורניים, במקום לק רגיל. הוא ימנע שחיקה של הצבע בקצות הציפורניים, כפי שקורה בציפורניים מלאכותיות ויחזיק על ציפורן מלאכותית, זמן רב מאוד. 

מה לא לעשות עם ג'ל לק
ג'ל לק אינו מתאים למריחה ישירות על הציפורן. מריחתו ישירות על הציפורן, בלי ג'ל בסיס, עלולה להכתים את הציפורן הטבעית.  העבודה עם הג'לים היא קלה יחסית, נוחה ונעימה. שמוש נכון בסוגי הג'לים השונים והתאמתם לצרכי הלקוחה, יתנו לך תוצאה מקצועית ברמה גבוהה.


 
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל