דף הבית >> מאמרים >> חומרים לציפורניים >> נוזל אקריל לציפורניים

הסבר על נוזל אקריל 

אנו משתמשים בנוזל ואבקת אקריל ובעזרת מכחול יוצרים ציפורניים מלאכותיות. זוהי השיטה הוותיקה והמוכרת ביותר בתחום בניית ציפורניים.
כאשר הנוזל בא במגע עם אבקת האקריל, מתחיל תהליך של התקשות החומר והוא הופך למוצק תוך 2 דקות. זה פחות או יותר הזמן בו יכולה טכנאית הציפורניים לעצב את הציפורן עד שהחומר מתקשה סופית ולא ניתן לעיצוב יותר.
הנוזל בו משתמשים בתהליך נקרא מונומר. קיימים שני סוגים של כימיקלים אקריליים נוזלים בתחום תעשיית הציפורניים. אחד מהם נקרא אתיל - EMA והשני מתיל MMA.
האתיל הוא נוזל אקרילי אשר נמצא בטוח מספיק כדי להיות בשימוש על ידי טכנאיות מקצועיות. המולקולה שלו גדולה יותר והוא חודר פחות לרקמת הגוף ולכן פחות נשים מפתחות אליו אלרגיה.

לנוזל אקריל המתיל (MMA) יש מספר תכונות שיכולות לפגוע בציפורן הטבעית.
1. יש לשייף את הציפורן בצורה גסה, על מנת שהוא יצמד לציפורן ולא יתרומם.
2. המתיל הוא חומר קשיח, לא גמיש, הוא יוצר ציפורן חזקה שעלולה להשבר ולשבור איתה את הציפורן הטבעית בגלל חוסר גמישות.
3. קשה להסיר ציפורניים מלאכותיות העשויים ממתיל. לעומת ציפורניים העשויות מאתיל אותן ניתן להמיס באציטון תוך 20 דקות, ציפורניים העשויות ממתיל יקח שעתיים ואולי יותר כדי להמיס. האציטון לא חודר לחומר ולא מרכך אותו.
4.על מנת להסיר ציפורניים הבנויות עם נוזל אקריל מתיל, צריך לשייף את החומר במכונת שיוף ו"לתלוש" את החומר מהציפורן הטבעית, דבר שיכול לגרום נזק רב לציפורן.
5. לנוזל המתיל, יש ריח חריף וחזק יותר מאשר לנוזל האתיל.

נוזל מתיל, נאסר לשמוש בארצות מסויימות, בגלל נזקים שנגרמו ללקוחות בעקבות השמוש בו יחד עם זאת, עדיין יש שוק גדול של מקצועיות המשתמשות בו, לפעמים מבלי לדעת או להבחין בין שני סוגי הנוזל.
אחת הסיבות לשמוש בו, הוא מחירו הזול יותר, אבל הסיכון לא שווה את המחיר.
  הסיכונים בשמוש בנוזל אקריל MMA
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל