דף הבית >> מאמרים >> מאמרים - מניקור >> מניקור רוסי
הסבר על מניקור רוסי
מניקור הוא הטיפול העתיק, הוותיק והנדרש ביותר מכל סוגי טיפולי ציפורניים. טיפול מניקור משדרג את מראה הציפורן והוא טיפול נלווה לכל מי שעוסקת בטיפולי לק ג'ל, בניית ציפורניים, פדיקור וגם מריחת לק בלבד. כל טיפול יראה טוב יותר אם נוסיף לו טיפול מניקור, כלאמר טיפול בעור שמסביב לציפורן.
טיפול מניקור טוב ואיכותי, דורש ידע מקצועי ושימוש בחומרים איכותיים שבעזרתם ניתן להסיר עור מת ממשטח הציפורן, לטפל ולשקם עור פגוע או ציפורניים פגועות ולקבל תוצאות יפות ואיכותיות של ציפורניים טבעיות ומטופחות.  

העניין הוא, שהיום רוב המקצועיות מתייחסות לטיפול מניקור כטיפול שולי, שתפקידו העיקרי הוא לשדרג את הטיפולים השונים, כמו לק ג'ל למשל.
הצורך הזה, לשדרג טיפולי ציפורניים שונים, הביא לעולם את ה"מניקור הרוסי", שתכליתו של הטיפול הזה הוא בעיקר להסיר כמה שיותר את העור שמסביב לציפורן, כדי שתוצאת הלק ג'ל או בניית ציפורניים תראה יפה יותר.

לשם כך, משתמשות המקצועיות במכונת שיוף חשמלית, המצויידת ב"ראשים מיוחדים", בעזרתם דוחפים ומסירים את העור.

כמקצועית העוסקת בתחום 42 שנה, אני חייבת לאמר, שאת הראשים המיוחדים אני מכירה כבר שנים רבות. מה שהשתנה ומה שחדש זו בעיקר טכניקת השימוש בהם. בעבר, במדינות רבות בארצות הברית, ארץ המוצא וההמצאה של הציפורניים, היה איסור על שימוש במכונות שיוף גם לצורך בניית ציפורניים, זה היה החוק במדינות רבות. היום האיסור הזה כמעט ולא קיים ולדעתי זו הסיבה היחידה מדוע טכנאיות ציפורניים מרשות לעצמן להשתמש במכונת שיוף, ישירות על הציפורן הטבעית, דבר שעלול לגרום נזק רב לציפורן.

העבודה בשיטת מניקור רוסי, כפי שהיא מוצגת בהדרכות מקצועיות וגם באינטרנט, דורשת שימוש במספר ראשים. גם מנסיוני האישי נוכחתי, שכדי להגיע לתוצאה הרצויה, עלי להשתמש לפחות בשני סוגי ראשים. בדרך כלל מומלץ על שמוש במספר גדול יותר של ראשים, דבר שגורם לתהליך עבודה ארוך ומסורבל. שיטת העבודה, החל מדחיפה והסרה של העור המת עם המכונה, פוגע במשטח הציפורן הטבעית ומדקק אותה, גם הסרת העור שמסביב ובצידי הציפורן, נעשה בצורה אגרסיבית עם המכונה, דבר העלול לגרום לזיהומים ולרגישות בעור, בעיקר שכל הטיפול הזה נעשה על עור יבש, מבלי לרכך אותו.
הדבר הבלתי יאומן היא שיטת הלימוד. ראיתי פרסומים לא מעטים המזמינים מקצועיות לבוא וללמוד מניקור רוסי, כאשר בחלק מהפרסומים צויין במפורש שאין התנסות מעשית. כאילו שאפשר לראות וללמוד.
הסכנה היא דווקא כאשר ההדגמות נעשות על ידי מדריכה מנוסה ומיומנת. זה נראה קל ופשוט  והתוצאה באותו רגע נראית נפלא, דבר שגורם למקצועיות המשתתפות בקורס לרכוש את המיכשור הדרוש, כל זאת מבלי לדעת, להכיר ולשמוע על הסיכונים שבטיפול זה. אין לי ספק שחלק מאותן מקצועיות יגרום לנזקים ללקוחותיהן. אני שומעת כל יום, ממש כל יום, תלונות גם ממקצועיות וגם מנשים פרטיות על השמוש במכונה. נכון, יש גם כאלו שמרוצות, אבל הן לא הרוב וגם אם היו הרוב, עדיין זה ברור, מניקור רוסי לא בריא לא לציפורן ולא לעור.

את התוצאה המושלמת של מריחת הג'ל צמוד צמוד לעור, ניתן להשיג בטיפול מניקור קלאסי עם צבתית ומבלי לפצוע. זוהי טכניקה שצריך רק ללמוד אותה.

טיפול מניקור הוא טיפול חשוב, נדרש ומשדרג, הגורם למראה נפלא של הציפורן. את התוצאה הזו ניתן להשיג בעזרת מכשור ידני איכותי, לא חשמלי ובעזרת שמוש במוצרי איכות, שמטרתם לא רק יופי, אלא גם בריאות הציפורן.

 קראי עוד על קורס מניקור מקצועי ומדהים שפיתחתי. את כל הטיפולים הנלמדים בקורס, ניתן לשלב גם עם טיפול לק ג'ל או בניית ציפורניים.                      קורס מניקור מקצועי
                                                                                    השתלמות מניקור למקצועיות

                          
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל