דף הבית >> מאמרים >> מניקור >> מניקור רוסי
הסבר על מניקור רוסי
מניקור הוא הטיפול העתיק, הוותיק והנדרש ביותר מכל סוגי טיפולי ציפורניים. טיפול מניקור משדרג את מראה הציפורן והוא טיפול נלווה לכל מי שעוסקת בטיפולי לק ג'ל, בניית ציפורניים, פדיקור וגם מריחת לק בלבד. כל טיפול יראה טוב יותר אם נוסיף לו טיפול מניקור, כלאמר טיפול בעור שמסביב לציפורן.
טיפול מניקור טוב ואיכותי, דורש ידע מקצועי ושימוש בחומרים איכותיים שבעזרתם ניתן להסיר עור מת ממשטח הציפורן, לטפל ולשקם עור פגוע או ציפורניים פגועות ולקבל תוצאות יפות ואיכותיות של ציפורניים טבעיות ומטופחות.  

הצורך לשדרג טיפולי ציפורניים שונים כמו לק ג'ל למשל, הביא לעולם את ה"מניקור הרוסי", שתכליתו הוא בעיקר להסיר כמה שיותר את העור שמסביב לציפורן, כדי שתוצאת הלק ג'ל או בניית ציפורניים תראה יפה יותר.

לשם כך, משתמשות המקצועיות במכונת שיוף חשמלית, המצויידת ב"ראשים מיוחדים", בעזרתם דוחפים ומסירים את העור.

העבודה בשיטת מניקור רוסי, דורשת שימוש במספר ראשים. מנסיוני האישי נוכחתי, שכדי להגיע לתוצאה הרצויה, עלי להשתמש לפחות בשני סוגי ראשים. בדרך כלל מומלץ על שמוש במספר גדול יותר של ראשים, דבר שגורם לתהליך עבודה ארוך ומסורבל. שיטת העבודה, החל מדחיפה והסרה של העור המת עם המכונה, עלול לפגוע במשטח הציפורן הטבעית ולדקק אותה, גם הסרת העור שמסביב ובצידי הציפורן, צריכה להעשות בטכניקה מקצועית כדי לא לפגוע בעור שבצידי הציפורן.
כאשר נעשות ההדגמות על ידי מדריכה מנוסה ומיומנת, זה נראה קל ופשוט, אבל העבודה עם ראשי שיוף אינה פשוטה, יש בה סיכונים רבים גם למשטח הציפורן וגם לעור.

טיפול מניקור רוסי דורש מיומנות, דייקנות והבנת תהליך הטיפול. נשים רבות אינן מעוניינות כלל בטיפול עם מכונת שיוף ולכן מומלץ לכל מי שעוסקת בתחום ללמוד גם מניקור קלאסי עם צבתית בלבד.
את התוצאה המושלמת של מריחת הג'ל צמוד צמוד לעור, ניתן להשיג בטיפול מניקור קלאסי עם צבתית ומבלי לפצוע. זוהי טכניקה שצריך רק ללמוד אותה.

טיפול מניקור הוא טיפול חשוב, נדרש ומשדרג, הגורם למראה נפלא של הציפורן. את התוצאה הזו ניתן להשיג בעזרת מכשור ידני איכותי ובשמוש במוצרי איכות, שמטרתם לא רק יופי, אלא גם בריאות הציפורן.
מומלץ לכל מקצועית ללמוד גם מניקור רוסי וגם מניקור קלאסי ולשלב לכל לקוחה את טיפול המניקור המתאים לה.

 
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל
                       קורס מניקור מקצועי