דף הבית >> מאמרים >> מניקור ג'ל
במסגרת טיפול לק ג'ל, אנחנו מקדישים תשומת לב לטיפול בעור, אבל לרוב לא מבצעים טיפול מניקור קלאסי כנהוג עם השריית היד במים, הסרת העור עם צבתית וכו'...

בטיפול לק ג'ל, החשיבות היא בעיקר לנקות ולהסיר עור שדבוק על משטח הציפורן, תופעה נפוצה מאוד שנשים רבות לא מודעות לה.
כדי להסיר את העור הדבוק למשטח הציפורן, אנו דוחפים אותו לכיוון הקיוטיקולה, (העור שמסביב לציפורן), בעזרת דוחף עור. לאחר מכן, על ידי שיוף משטח הציפורן אך ורק עם פצירה מרופדת, ניתן להסיר ולנקות את שאריות העור שדחפנו.
טיפול זה מנקה ומרחיב את משטח הציפורן ומעניק לציפורן מראה נקי ואסתטי. רוב הלקוחות יהיו מאוד מרוצות ממראה העור והציפורן, ישנן לא מעט נשים שיתנגדו אפילו לטפול זה, ויבקשו ממך לא לגעת בעור ולא לדחוף אותו, אבל עדיין תהיינה נשים, שיבקשו "לגזור את העור". אלו בדרך כלל נשים שיש להן עור עבה, (הקיוטיקולה) או נשים שפשוט רגילות במשך שנים להסיר את העור שמסביב לציפורן עם צבתית ויבקשו ממך לעשות זאת.
במקרה כזה, מרחי מסיר או מרכך עור על הקיוטיקולה, חכי דקה, דחפי את העור ואז תוכלי להסירו בקלות, בעזרת צבתית.  
אם הלקוחה סובלת מעור אדמומי, דלקתי, פצוע, יבש, סדוק, הכיני קערית מניקור עם מים פושרים, שימי במים סבון טיפולי מיוחד, משולב עם טיפות ארומטיות מתאימות והשרי את הציפורניים של הלקוחה בקערית, למשך 5 דקות. פעולה זו תרגיע את העור שמסביב לציפורן, תמנע התפתחות של בעיות עור, תזרז את שיקום העור ותעניק מראה מטופח, נקי ואסתטי, הן של העור שמסביב לציפורן והן של הציפורניים עצמן.
לאחר הוצאת היד מהמים, נגבי את הציפורניים היטב ויבשי את כף היד. רצוי שלא לדחוף ולא לגזור את העור.
 
לסכום יש שלוש אפשרויות לטיפול בעור במסגרת טיפול לק ג'ל:
  1. דחיפה והסרה של עור הדבוק למשטח הציפורן, שיוף כל משטח הציפורן עם פצירה מרופדת בלבד והסרה של העור המיותר. זה הטיפול הנפוץ ביותר, המומלץ ביותר ויענה על הצרכים של רוב הלקוחות.
  2. הסרת עור מיותר בעזרת צבתית – מורחים מרכך עור על העור שמסביב לציפורן, מחכים דקה, דוחפים ומסירים עור מיותר בעזרת צבתית.
  3. טיפול בעור רגיש ופגום - השריה של היד בסבון ארומטי ובתערובת שמנים תטפל בעור ובציפורניים, תשקם אותם ותעזור לך להעניק ללקוחה טיפול ברמה גבוהה במיוחד.
 
הערה – במצב יוצא דופן ובמידה והעור שמסביב לציפורן דלקתי במיוחד ואו נראה במצב לא טוב, יש להפנות את הלקוחה לרופא עור ולא לטפל בה.  
   

הסבר על מניקור ג'ל

עושים או לא עושים מניקור בטיפול לק ג'ל?

אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל