דף הבית >> מאמרים >> מנורות לייבוש ג'ל >> מנורת UV - או מנורת LED - כל המידע על מנורות לייבוש ג'ל לציפורניים

מנורת UV - או - מנורת LED?

מידע עדכני על מנורות לייבוש ג'ל לציפורניים

תחום הציפורניים הוא תחום דינמי, מתחדש ומתפתח במהירות. הן בחידוש חומרים ומוצרים, הן בתחום טכניקות עבודה וגם בתחום ציוד מקצועי, כמו למשל מנורת ייבוש לג'ל.
במקביל לג'לים חדשים שפותחו בטכנולוגיות מתקדמות, גם המנורות לייבוש ג'ל לציפורניים, עברו שינויים וחידושים רבים, המשדרגים את תוצאות הטיפול, המקלים על תהליך עבודה תקין וגם חסכוני.

בעבר, כתבתי מאמר "הסבר על מנורה לייבוש ג'ל לציפורניים". מאמר שכדאי לכל מקצועית לקרוא ולהבין מעט יותר לעומק, את תהליך העבודה הנכון עם ג'ל לציפורניים ומנורה לייבוש הג'ל.

מאז פרסום המאמר הישן לפני זמן רב ועד היום, יש לי אין ספור פניות של מקצועיות המעוניינות לקבל יותר מידע, לדעת ולהבין יותר, באשר לתכונות של  מנורות לייבוש ג'ל לציפורניים ובעיקר, רוב המקצועיות מתלבטות בשאלה איזו מנורה כדאי להן לקנות.
לאור הפניות הרבות שיש אלי, החלטתי להוסיף מידע חדשני ומעודכן בנושא מנורה ליבוש ג'ל.
כפי שכתבתי במאמר הקודם, יש שני סוגים של קרניים אולטרה סגוליות שמשתמשים בהם בתחום טיפולי הציפורניים. קרני UV  וקרני LED.
בעבר היו גם שתי סוגי מנורות, מנורת UV   ומנורת LED. אם היתה התלבטות למקצועית במה להשתמש, היא היתה בוחרת בין שני סוגי המנורות האלו. לא היו אפשרויות נוספות לבחירה.

מנורה משולבת

לפני כשנתיים שלוש, נעשתה פריצת דרך בתחום הזה, כאשר החלו ליצר ולשווק ברחבי העולם "מנורה משולבת". כלאמר, מנורה אחת, שיש בה גם נורות UV  וגם נורות LED. לא עוד שתי מנורות שלכל אחת מהן יש קרניים אולטרה סגוליות מסוג מסויים, אלא מנורה אחת שיש בה שת שני הסוגים.
שילוב של שני סוגי הקרניים האולטרה סגוליות במנורה אחת, הוא פתרון מושלם למי שעוסקת בתחום. השמוש במנורה כזו, מעניקה למקצועית כיסוי מלא על תוצאות עבודתה ומאפשרת למקצועית להשתמש בכל סוגי הג'לים, מבלי שתתעורר בעיה כלשהי, עקב שימוש לא נכון בסוג ג'ל שאינו מתאים למנורה. תופעות כמו ג'ל שאינו מחזיק על הציפורניים, ג'ל שאינו "מתייבש", או הסרה מהירה של הג'ל בסיום הטיפול, ג'ל שמתכווץ, ג'ל שיורד מהציפורן בקלות כעבור כמה ימים, כל אלו ועוד, הן תופעות שקורות עקב שימוש לא נכון בסוג המנורה.
כידוע, יצרני הג'לים בעולם, מייצרים ג'לים המיועדים למנורות UV וג'לים שמיועדים למנורות LED . לא תמיד רשום על המוצר לאיזה סוג מנורה הוא מתאים, בעיקר, בג'לים שמיועדים לבניית ציפורניים, ג'לים שרובם מתקשים אך ורק במנורות UV, דבר שלא ידוע למקצועיות רבות, והשימוש בהם במנורות LED אינו מאפשרים לג'ל להתקשות כפי שנדרש, ולהגיע לחוזק הרצוי. השימוש במנורה משולבת, מונעת מראש בעיות מקצועיות מהסוג הזה.
בעיקר, בג'לים שמיועדים לבניית ציפורניים, ג'לים שרובם מתקשים במנורות UV והשימוש בהם במנורות LED אינם מאפשרים לג'ל להתקשות כפי שנדרש ולהגיע לחוזק הרצוי. השימוש במנורה משולבת, מונעת מראש בעיות מקצועיות מהסוג הזה.
טכנאיות רבות המודעות לעניין, משתמשות בשני סוגי מנורות, בכל פעם שהן משתמשות בג'ל מסויים, הן משתמשות במנורה שונה, דבר שהופך את העבודה ללא נוחה ומסורבלת.

שני סוגי מנורות משולבות וההבדלים ביניהן

 ​קיימים בשוק שני סוגי מנורות.
הראשונה היא מנורה בה מורכבות נורות. חלקן נורותUV   וחלקן נורות LED. במנורה כזו, יש להתייחס לנורות ה-UV, כפי שאנו מתייחסים למנורת UV, כלאמר, בכל כמה חודשים יש להחליף את הנורות לפי הוראות היצרן וכפי שהסברתי במאמר הקודם שלי.

הסוג השני של מנורה משולבת, היא מנורה בה מורכבות נורות קטנטנות שאינן מתקלקלות ואינן צריכות החלפה, חלקן נורות UV  וחלקן נורות LED . הן מפוזרות בתוך המנורה בצורה כזו שהן מכסות בטווח הגעתן לכל הציפורניים והן מתאימות לכל סוגי הג'לים.
מנורות אלו עובדות על זמן קצוב. תוקף או זמן השימוש בהן הוא עד 5000 שעות. תלוי במנורה. הנורות הולכות ונחלשות עם הזמן, אבל בהתחשב בכך שבממוצא הלקוחה מכניסה את היד למנורה בכל פעם ל – 30 שניות ואורך השמוש במנורה הוא 5000 שעות, הסבירות היא שצריך להחליף מנורה כנראה כל כמה שנים.
אלו בינתיים החידושים האחרונים בכל מה שנוגע למנורות ליבוש ג'ל לציפורניים.

 
                                                                           
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל