דף הבית >> מאמרים >> בניית ציפורניים >> מה זה פוליג'ל, אקריג'ל

מה זה פוליג'ל, אקריג'ל

ולאן הולך תחום בניית הציפורניים?

תעשיית הציפורניים העולמית, מפתיעה כל פעם עם חומרים וטכניקות עבודה חדשות המאפשרות לנו עבודה קלה יותר והשגת תוצאות מקצועיות גבוהות יותר ובקלות רבה יותר.
מי היה מאמין פעם שאפשר יהיה ללמוד מקצוע טיפול בציפורניים בשלושה מפגשים? לפני שנים זה היה נשמע בלתי הגיוני. כשהמקצוע העיקרי היה בניית ציפורניים באקריל הלימוד ורכישת המיומנות לאחר ההכשרה, לקחה זמן רב מאוד. כדי להגיע לתוצאה מקצועית ראויה, היה צורך לא רק בלימוד ממושך ולא פשוט, אלא גם בהשקעת זמן ארוך ברכישת נסיון ומיומנות מקצועית.
היום, יש אלפי מקצועיות המתמחות ומתפרנסות אך ורק מטיפול לק ג'ל. הן לא יודעות בניית ציפורניים, או פדיקור ולא עוסקות בתחומים אלו. ההכשרה שלהן קצרה וממוקדת בטיפול בלק ג'ל, הנסיון והמיומנות נרכשים בתוך זמן קצר מאוד והתוצאה מקצועית ומעולה. 


זה הכיוון אליו הולך גם תחום בניית הציפורניים
 
חומרי הגלם החדשים לבניית ציפורניים, כמו פוליג'ל ואקריג'ל, הם רק חלק מהמהפכה המתרחשת בתחום בניית הציפורניים. המהפכה העיקרית בעיני היא טכניקות העבודה המשוכללות המתאפשרות הודות לחומרי גלם המיוצרים בטכנולוגיה החדישה ביותר.
חומרים אלו ובמיוחד אקריג'ל, מאפשרים לכל אחת לימוד ויישום בניית ציפורניים ברמה גבוהה מאוד, תוך תקופה קצרה יחסית. למשל, בניית ציפורניים עם אקריג'ל בשיטת הטיפס ההפוך,מאפשרת לכל אחת ללמוד את מקצוע בניית הציפורניים בזמן קצר ולהגיע למיומנות ולרמת ביצוע גבוהה במיוחד. התוצאה המתקבלת בעבודה עם שיטה זו, מעניקה ללקוחה ציפורניים חזקות ומראה מושלם תוך זמן קצר במיוחד. תהליך העבודה קל,  אין צורך בטיפסים, אין צורך בתבניות ואין צורך בשמוש בחומרי גלם שקשה לעבוד איתם.
כשהתחלתי את הקריירה המקצועית שלי בשנת 1976, החומר היחיד שהיה קיים בעולם לבניית ציפורניים היה אקריל, נוזל ואבקה ( Polymer and monomer). טכניקה בה משתמשים עם מכחול ספוג בנוזל בעזרתו מרימים כדור אבקה ומעצבים אותו על ציפורני הלקוחה עד לקבלת ציפורניים ארוכות יותר, זה מה שנקרא בניית ציפורניים.
אני וכל מי שעבד ועובד בתחום, מכיר את הריח הלא נעים של האקריל המתפשט במכון, ריח שקשה להפטר ממנו לאורך זמן, האדים העולים מהנוזל וגורמים לכאבי ראש, מיגרנות, בחילות ועוד.. אני אומרת את זה בוודאות, הייתי בין החברות הראשונות בעולם שעסקו בתחום, אני מכירה עשרות אלפי מקצועיות העובדות בתחום, את חלקן הכשרתי בעצמי ואני מודעת לכל התופעות הכרוכות בעבודה עם אקריל.
נכון שהחומרים השתנו, האיכות היום גבוהה יותר, אבל הבסיס של עבודה עם אקריל נשארה אותו דבר. ריח חזק, אדים העולים מהנוזל, כאבי ראש, בחילות ועוד תופעות שכל מי שעוסקת בתחום מכירה אותם היטב.
באופן אישי, כבר לפני 20 שנה בחרתי שלא לעבוד ולא ללמד בניית ציפורניים עם אקריל. כבר לפני 20 שנה העדפנו לעבוד בשיטת הטבילה או עם ג'ל.
לפני כשנתיים גיליתי את האקריג'ל. חומר חדש המשלב בתוכו את התכונות הטובות של האקריל ושל הג'ל. זהו חומר המבוסס על ג'ל לבניית ציפורניים ומשלב בתוכו אבקת אקריל המעניקה לציפורניים הבנויות חוזק כמו אקריל ועיצוב מושלם של הציפורן, כמו בג'ל.
האקריג'ל הוא חומר גמיש, אינו מתקשה במהירות כמו האקריל, קל ונוח לעבודה, זמן עבודה קצר והתוצאה חזקה ונראית נפלא. בניגוד לאקריל שמתייבש מהר, האקריג'ל מתייבש במנורת לד. אפשר לעבוד ולעצב אותו כמה זמן שצריך מבלי שיתייבש. גם תהליך השיוף של הציפורניים קל בהרבה, הוא נצמד לציפורן, אין התרוממות של החומר, הוא קל יותר על הציפורניים מאשר בניה באקריל או בג'ל והתחושה למי שהולכת עם אקריג'ל היא טבעית הרבה יותר. הוא חזק יותר וגמיש יותר מאקריל.   
העניין הוא, שמקצועיות העובדות עם אקריל, מתקשות בחלקן להחליף ולשנות את צורת העבודה שלהן. תופעה המוכרת בכל תחום בחיים. רובנו מעדיפים להשאר באזור הנוחות שלנו, בלי זעזועים מיותרים. אבל במקרה הזה, הפספוס הוא כל כך גדול, שהחלטתי לכתוב את המאמר הזה ולנסות ולהניע את המקצועיות העובדות עם אקריל, לבוא, לראות, לנסות וללמוד, טכניקת עבודה מדהימה שתביא לך הרבה ברכה והצלחה. צורת העבודה דומה מאוד לעבודה עם אקריל, דבר שיקל מאוד על מקצועיות שעובדות עם אקריל, לעשות מעבר חלק לעבודה עם אקריג'ל.
אחרי מספר שנים בהן מגמת בניית ציפורניים היתה בירידה לטובת טיפולי לק ג'ל, החל משנת 2017, ניכר שינוי בתחום מגמת בניית ציפורניים נמצאת בעליה מתמדת בכל העולם.
זהו מקצוע מדהים שתמיד תהיה לו ביקוש ולאור ההתפתחויות האחרונות בתחום, הביקוש רק יעלה ויגדל, מה שכבר נמצא במגמת עליה בשנת 2017 ועוד יותר בשנת 2018.

יתרונות האקריג'ל:
1. מאגד בתוכו את כל היתרונות של אקריל ושל ג'ל לבנייה, בלי החסרונות שלהם.
2. חומר ללא ריח וללא אדים המתפשטים בחלל החדר
3. חומר יציב, גמיש וקל לעבודה, מתייבש רק כשמכניסים אותו למנורת לד
4. ניתן לעבוד איתו על טיפסים, על תבניות וישירות על הציפורן הטבעית
5. לקבלת מראה מושלם של הציפורן בקלות רבה, ניתן לעבוד בשיטת dual forms
6. קל לשייף אותו, אבק השיוף שוקע למטה ברובו ולא מתפזר באוויר כמו שיוף של אקריל
7. נצמד לציפורן הטבעית ולא מתרומם
8. מרגיש קל וטבעי יותר על הציפורן מאשר בניה באקריל או בג'ל
 
אם את מעוניינת ללמוד בניית ציפורניים, כנסי לקרוא על הקורס החדשני שלנו

* אם את מקצועית ומעוניינת להשתלם בעבודה עם אקריג'ל, כנסי לקרוא על השתלמות

 
  
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל