דף הבית >> מאמרים >> דיפ פאודר >> מהי שיטת דיפ פאודר

מהי שיטת דיפ פאודר

סוף סוף, מישהו בתעשיית הציפורניים העולמית, החליט להחזיר בגדול את "שיטת הטבילה" ולאמץ אותה כשיטה חדשנית ומועדפת, לטיפול בציפורניים טבעיות ומלאכותיות.

ההצלחה של שיטת הדיפ פאודר היא לא מקרית. טכנאיות ציפורניים, בעיקר וותיקות ובמיוחד כאלו שעובדות בתחום לפני עידן הלק ג'ל, כולן מכירות וזוכרות את שיטת הטבילה.

עד שנת 2017, היתה שיטה זו מיועדת בעיקר לבניית ציפורניים. כמישהי שעוסקת בתחום 41 שנים, מאז 1976, עלי להודות שמאז ומתמיד "שיטת הטבילה" היתה השיטה המועדפת עלי.

בתחילת התפתחות תעשיית הציפורניים בעולם, היתה קיימת רק שיטה אחת, בניה באקריל. כלאמר נוזל ואקריל שמעלים ביחד בעזרת מכחול ויוצרים מהם ציפורן. זה מה שהיה ועם זה עבדתי. למרות אי הנוחות, הריחות הלא נעימים, האדים המשתחררים לחלל החדר, האלרגיות של הלקוחות ושל הטכנאיות, לא היה משהו אחר והמשכנו עם "האקריל".
אני לא אלאה את הקוראים את המאמר הזה ולא אספר על עוד אין סוף נסיונות למצוא תחליף לאקריל, נסיונות שלא צלחו ולא כבשו את לב המקצועיות. בדרך היה לנו בניה עם בדים, פיברגאס, משי, תבניות, טיפסים ושוב חזרה לתבניות וכמובן חשוב להזכיר עשרות שנים של עבודה עם ג'לים שלא היו מוצלחים כמו הג'לים שיש היום, בקיצור, נפל בגורלי להיות חלק מההסטוריה של הציפורניים בארץ ובעולם ומכל מה שעברנו וניסינו, אני אהבתי את שיטת הטבילה.

הטכניקה הזו, היא הטכניקה המועדפת עלי מאז שגילית אותה לפני כ- 25 שנים. עד 2017 היתה מיועדת לבניית ציפורניים בלבד. התוצאות שמתקבלות בטכניקה זו הן יפות מאוד וחזקות מאוד. יותר מכל חומר או טכניקה אחרת שאני מכירה.
אבל, טכנאיות הציפורניים לא כל כך התלהבו. העובדה היא שרק אחוז קטן של מקצועיות עובדות ובונות ציפורניים בטכניקת הטבילה.

בחמש עשרה השנים האחרונות, טכנאיות רבות אימצו את טיפול הלק ג'ל שמיועד בעיקר לציפורן טבעית. טיפול זה הפך להיות פופולארי מאוד ודחק מעט הצידה את טיפול בניית ציפורניים.
הטיפול בלק ג'ל, למרות הפופולאריות הגבוהה שלו, נותן רק מענה חלקי, בעבודתה של טכנאית מקצועית. ראשית, סוג הג'ל בטפול הזה, אינו מאפשר הארכת ציפורניים, כך שמי שבחרה ללמוד ולעבוד רק עם לק ג'ל, מפסידה הרבה מאוד לקוחות הרוצות להאריך את הציפורניים. אין אפשרות להאריך את הציפורן בעזרת לק ג'ל.
בנוסף, יש לא מעט בעיות שהמקצועית צריכה להתגבר עליהן בטיפול לק ג'ל. כמו, שהג'ל יחזיק שלושה שבועות על הציפורניים כפי שהלקוחה מצפה. לצערי, לא כל המקצועיות עונות על הצפיה הזו של הלקוחה, דבר שגורם ללקוחות להתלונן או לעזוב.
לק ג'ל, הוא טיפול שאינו מתאים לכל סוגי הציפורניים. נשים שכוססות ציפורניים, לק ג'ל לא מתאים להן, כיוון שהוא לא ישאר על הציפורן יותר ממספר ימים. ציפורניים שומניות במיוחד, ציפורניים מתפצלות, ציפורניים חלשות, ציפורניים דקות במיוחד ועוד, כל אלו לא מאפשרים למקצועית להבטיח ללקוחה שהלק ג'ל יחזיק מעמד על הציפורן שלושה שבועות כפי שהלקוחה מצפה. שלא לדבר על ההתעסקות עם נושא היבוש במנורה עם קרניים אולטרא סגוליות, נושא שמעסיק כמעט את כל הנשים, שלא מפסיקות לשאול, לחקור, לחשוש, מסרטן, לא מסרטן ולהמשיך לעשות לק ג'ל, כי אין משהו אחר יותר טוב.

אז זהו, עכשיו יש – דיפ פאודר

בשנת 2017, בדיוק כפי שלק ג'ל כבש בסערה את מכוני הציפורניים בעולם לפני 15-20 שנה, כך בדיוק כובש את עולם הציפורניים טיפול חדשני הנקרא דיפ פאודר - טבילה באבקה. אז זהו, הטכניקה לא ממש חדשה, אנחנו מכירים אותה עשרות שנים, עובדים איתה ואוהבים אותה עשרות שנים, ההבדל הוא, שבשנת 2017, פיתחו החברות המובילות בעולם, חומרים חדשים, המיוצרים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר ומאפשרים ליצור מוצרים איכותיים במיוחד המשנים את כל תחום העבודה ומאפשרים להגיע לתוצאה מעולה, גם בטפול בציפורן הטבעית וגם בבניית ציפורניים.
האבקות המיוצרות לעבודה בשיטת דיפ פאודר, מאפשרות לכל מקצועית להגיע לרמת ביצוע גבוהה במיוחד. כל המערכת של הדיפ פאודר, כולל הדבק, הג'ל, האקטיבטור, הצבעים של האבקות, הכל עובד כל כך מדוייק ונכון ביחד, דבר שמאפשר לכל מקצועית להגיע לתוצאות טובות.

יתרונות הדיפ פאודר רבות

החומר חזק כמו אקריל, מתאים לכל סוגי הציפורניים, ניתן להסרה בקלות ממשטח הציפורן,ללא שאריות של חומר על משטח הציפורן, מסירים והציפורן חלקה לגמרי. יש עוד תכונות טובות למוצר הזה ובעיקר, ניתן בטכניקה הזו לטפל גם בציפורן טבעית וגם בבניית ציפורניים.
אז זהו, סוף סוף עולם הציפורניים מיישר איתי קו.... אני תמיד חשבתי שזו שיטה מעולה ועכשיו יש עוד כמה שחושבים כמוני.

דיפ פאודר - מעלות וגם חסרונות

שלא ישתמע שזו שיטה שיש בה רק מעלות ואין בה חסרונות. ממש לא. אבל, החסרונות ניתנות לפתרון על ידי לימוד נכון של שיטת העבודה. החסרונות לא תלויות בגורמים חיצוניים כמו סוג הציפורן, אורך הציפורן וכו'...
הבעיה היחידה שיכולה להתעורר עם השיטה הזו היא "קלות" העבודה לכאורה. כשרואים סרטונים איך מורחים, טובלים וזהו, נוצר הרושם כאילו זה קל ואין צורך ללמוד לבצע את הטכניקה הזו בצורה מקצועית. זה כמובן לא נכון.
אני מקווה שגם מקצועיות וותיקות ובוודאי נשים הרוצות להכנס לתחום טיפולי ציפורניים ולהתפרנס ממנו, ישכילו להבין שכמו בכל מוצר או טכניקת עבודה אחרת, גם בטכניקת הדיפ פאודר יש נקודות תורפה שצריך ללמוד אותם, לדעת ולהכיר אותם לפני שמטפלים בלקוחות. המטרה צריכה להיות להעניק ללקוחה טיפול מקצועי, מושלם, שהלקוחה תהיה מרוצה מאוד ותחזור אלייך ברצון ובשמחה.
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל