דף הבית >> מאמרים >> מניקור >> לק ג'ל או מניקור ג'ל?

לק ג'ל או מניקור ג'ל?

הטיפול בעור שמסביב לציפורן, משחק תפקיד חשוב בתהליך טיפולי ציפורניים. גם מבחינה אסתטית וגם מבחינה בריאותית.
בטיפולי ציפורניים מכל סוג, כמו לק ג'ל, בניית ציפורניים וכו'... נהוג לשאול את הלקוחה מראש, אם היא מעוניינת גם בטיפול מניקור או בטיפול ציפורניים בלבד. הוספת טיפול בעור שמסביב לציפורן, כלאמר תוספת של טיפול מניקור, יאריך את זמן הטיפול וגם יעלה את מחיר הטיפולו.
תפקידו של העור שמסביב לציפורן, (קיוטיקולה), הוא להגן על הציפורן ולמנוע חדירה של חיידקים או לכלוך אל מתחת לעור, דבר שיכול לגרום לזהום ולתופעות לתי נעימות. כשהעור שמסביב לציפורן אינו בריא, הוא אינו מגן על הציפורן ואינו נראה אסתטי.
נשים רבות מתוסכלות בגלל עור עבה, פגום, יבש, סדוק, אדמומי ולפעמים נפוח, דלקתי וכואב. תופעות אלו פוגמות לא רק במראה הציפורניים אלא גם בבריאות הציפורן.
טיפול מניקור הנעשה בצורה אגרסיבית או לא מקצועית מספיק, יכול לגרום להחמרה במצב של הקיוטיקולה. מקצועיות רבות, הרוצות להגיע "למראה מושלם" של הציפורן, נוהגות להסיר את העור לעומק, דבר שפוגע בבריאות הציפורן, גורם בדרך כלל לרגישות בעור וגם להרבה מאוד פציעות של העור, תוך כדי תהליך העבודה.
מקצועיות אחרות משתמשות במניקור עם מכשירים, מה שנקרא "מניקור רוסי". הטיפול בעור בטכניקת עבודה זו, גורמת לנזקים רבים גם במשטח הציפורן וגם בעור, שבנוסף הופך עם הזמן לעור עבה, קשה ומחוספס.
כדי לטפל נכון בעור ולהשיג גם מראה יפה יותר של הציפורן, יש לטפל בעיקר בעור הצמוד למשטח הציפורן. דחיפת העור הזה והסרתו באופן יסודי, נעשית על ידי שימוש במרכך עור, הפעולה הזו אינה גורמת לנזק ומשפרת משמעותית מראה הציפורן.
במידה והסרת העור ממשטח הציפורן אינה מספיקה ויש צורך להסיר בנוסף עור שאינו דבוק למשטח הציפורן, ניתן להשתמש בצבתית מקצועית, חדה וטובה ולהקפיד לגזור את העור שקרוב למשטח הציפורן בלבד. לא להכנס עמוק מדי עם הצבתית ולא לגזור עור שאינו קרוב למשטח הציפורן.
אם תקפידו על כללי העבודה האלו ובנוסף תדריכו את הלקוחות שלכן לטפל בעור באופן יומיומי, השינוי בעור יהיה מהיר ומשמעותי. צריך להקדיש לא יותר מחצי דקה ליום. יש למרוח קרם או שמן מזין על העור שמסביב לציפורן, להקפיד להשתמש במוצרים איכותיים המיועדים למטרה זו והתוצאה תהיה מהירה.
מעכשיו כשאת שואלת את הלקוחה שלך, לק ג'ל או מניקור ג'ל?, הסבירי לה את ההבדלים והדריכי אותה לשיתוף פעולה בטיפול בבית. כך תגיעי לתוצאות מעולות ולהישגים רבים בעבודתך.

הסבר מה ההבדל בין טיפול לק ג'ל ומניקור ג'ל

אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל