דף הבית >> מאמרים >> ג'לים לציפורניים >> כללי זהירות בעבודה עם ג'ל לציפורניים
כללי זהירות בעבודה עם ג'ל
1. גרימת נזק לציפורן כתוצאה מהתכווצות הג'ל

תכונת התכווצות הג'ל, יכולה לגרום ללקוחה, חוסר נוחות, לתחושה הדוקה, לתחושת חום במצע הציפורן ויש לקוחות שיתלוננו גם על "דפיקות" בציפורן. תופעות אלו קורות בגלל התכווצות מופרזת של הג'ל והן עלולות לגרום נזק לציפורן הטבעית.
 
לקוחות בעלות משטח ציפורן דק או פגום, עלולות להפצע בקלות מהתכווצות הג'ל. הקפידי על כללי המריחה והעבודה עם לקוחות אלו, על מנת למנוע נזק לציפורן.
כדי למזער את התכווצות הג'ל בזמן היבוש וכדי להמנע מהתופעות האלו, יש למרוח שכבות דקות של הג'ל. עדיף למרוח שכבה נוספת במידת הצורך, אבל לא למרוח שכבות עבות.

 
2. אלרגיה לג'ל

אלרגיה כתוצאה מייבוש חלקי של הג'ל
ג'ל שהתייבש חלקית, מותיר על משטח הציפורן מונומר ללא ריאקציה. המונומר יכול לחלחל דרך מצע הציפורן ועלול לגרום לתגובה אלרגית.
כדי לגרום לג'ל להתייבש כראוי, יש להקפיד על מריחת שכבות דקות של הג'ל וכן יש להקפיד על תקינות הנורות במנורת UV. ובכך להקטין את הסיכוי לתגובה אלרגית של הלקוחה לשמוש בג'ל.

 
אלרגיה כתוצאה ממגע הג'ל בעור  
הג'ל נועד לשמוש רק על משטח הציפורן ויש להקפיד שהחומר לא יבוא במגע עם צדי העור של הציפורן או עם העור הקרני. תגובה אלרגית קורית בדרך כלל רק כאשר הג'ל בא במגע עם העור.

תגובה אלרגית מתבטאת בפריחה אדומה, נפיחות, גרוד. במקרה כזה יש להסיר את הג'ל באופן מיידי.
כדי למנוע תופעה של אלרגיה, אין לאפשר לג'ל לגעת בעור. אם נוצר מגע, יש לנקות את האזור עם אלכוהול בלבד ורק לאחר מכן לשטוף עם מים וסבון.

אלכוהול הוא החומר היחיד המסיר ג'ל. אם הג'ל יבוא במגע עם עור הלקוחה ותשטפי לה אותו במים וסבון, הג'ל לא ישטף ולמעשה הוא יימרח אף על שטח גדול יותר. רק לאחר הסרתו עם אלכוהול ניתן לשטוף את המקום עם מים וסבון.
 
חשיבות הסרת השכבה הסופית הדביקה
גם השכבה הדביקה הסופית אותה אנו מנקים בסיום הטיפול, היא פולימר שלא התייבש לחלוטין.
הקפידי לנקות את הציפורניים המוכנות ולהסיר היטב את השכבה הדביקה לאחר הייבוש הסופי. מגע עור שנחשף לג'ל הרטוב, כלאמר לשכבה הדביקה, יכול לפתח גירוי ואלרגיה למוצרי ג'ל.

 
3. חשיפה לאור אולטרה סגול
לקוחות הנוטלות תרופות הגורמות לרגישות במידה ונחשפים איתם לאור רגיל, צריכות להשמר גם מחשיפה לאור אולטרה סגול.

4. לאלו לקוחות כדאי להמנע בשמוש בג'ל

הג'ל לא מתאים ללקוחות בעלות עור רגיש או בעלות ציפורניים טבעיות דקות ביותר.
                                                       
                                                                           
רוצה לקבל עוד מידע, רוצה לשאול, להתייעץ,
 התקשרי עכשיו         1-800-386-800
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל