דף הבית >> מאמרים >> הדרכות והוראות שימוש >> כללים לשמירה על הציפורן הטבעית
כללי יסוד לשמירה על בריאות הציפורן הטבעית

 

מה מזיק למשטח הציפורן?

שיוף
שיוף הציפורן הטבעית, היא פעולה שיכולה לגרום לנזק רב. קראי את המאמר הבא

 
טיפול בחומרים ממיסים
הכוונה היא לחומרים מסוג אציטון, מדלל לק, נוזל אקריל ועוד חומרים מהסוג שממיסים חומרים אחרים ויכולם לפגוע גם במשטח הציפורן.
לעיתים, טיפול לא זהיר בציפורניים בכמות גדולה של חומר ממיס, יכול להסיר חלק משכבות הציפורן. אפילו חשיפה ממושכת למים, שהוא החומר הממיס הידוע ביותר, יכולה לגרום לנזק לציפורן, באותה מידה. טיפול ממושך בממיסים, ישירות על הציפורן הטבעית עושה את משטח הציפורן דק מידי וחלש ויוצר הרבה בעיות הן ללקוחה והן למניקוריסטית. 
משטחי ציפורן דקים מהווים קושי להצמדות של מחזקי ציפורניים, או של חומרים נוספים בהם אנו משתמשים בטיפולים שונים על הציפורן. מצעי ציפורן דקים מאפשרים למונומרים לעבור יותר בקלות דרך משטח הציפורן והם יכולים לגרום  לתגובות אלרגיות או לבעיות ציפורניים אחרות.

 

פציעה

פגיעה ישירה ופציעה בלתי מכוונת, הם סיבה מובילה לנזקים בציפורניים. פגיעה באזור המקור, האזור ממנו צומחת הציפורן, יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך או לנזק רציני שיכול להשפיע על גדילת הציפורן. פגיעה בקפלים או באטמים המגינים, שהם כפלי העור שמסביב לציפורן, (קוטיקולה), יכולה לגרום לטווח רחב של זיהומים ודלקות ועוד...
תאונות קטנות כאלו של פגיעה בעור שמסביב לציפורן או בציפורן עצמה, יכולים להמנע, אם תהיי מודעת יותר לנזקים שהם יכולים לגרום.
 

חום

חום מוגזם יכול לשרוף את הרקמה הרגישה של משטח הציפורן. למרות שאיננו רואים בעין את התהליך, מצע האפיטליום נפגע בקלות על ידי כוויות הנגרמות מחיכוך שנוצר משיוף במכונה, או מחומר ממיס, או כתוצאה  מ"יד כבדה" בשיוף או בהחלקת הציפורן.
מנסיוני משנות עבודה רבות, נתקלתי גם בסוגי חומרים או דבקים הגורמים לריאקציה ולחום בציפורן. עד כדי צריבה ואפילו הוצאת עשן. סוג כזה של נזק מוביל בדרך כלל להפרדה של משטח הציפורן ממצע הציפורן (אוניקלסיס) ויכול לגרום לזיהומים משניים של מצע הציפורן. לכן, חשוב מאוד, להקפיד בזמן הטיפול על צורת עבודה נכונה. שיוף לא אגרסיבי, אלא שיוף קל ועדין, שמוש בחומרים במינון נכון, שמוש בחומרים איכותיים, "יד קלה", לא לעמוד זמן רב על אותו מקום ולשייף אותו עד שיתחמם וכו'
 
קבלי הדרכה מהמניקוריסטית שלך כיצד לשמור על הציפורן הטבעית ולטפל בה בבית, עד לביקור הבא בסלון.
החומר נלקח ממקורות שונים של ספרות מקצועית ונערך על ידי אילנה זהבי