דף הבית >> מאמרים >> מניקור >> טיפול מניקור מבלי לפצוע

טיפול מניקור בלי לפצוע

נשים רבות נרתעות מתהליך טיפול מניקור, בעיקר בגלל נסיון לא מוצלח בו נפצעו תוך כדי טיפול.
טיפול מניקור מורכב ממספר שלבים, כאשר השלב העיקרי הוא הסרת עור מיותר מסביב לציפורן.
נשים מבקשות להסיר את העור במטרה ליפות את מראה הציפורניים, אבל גזירת העור עם צבתית לא מתאימה לכל אחת.
למשל, נשים שיש להן עור דק במיוחד, עור עדין, עור יבש, יכולות להפצע בקלות יחסית, גם נשים שיש להן עור אדמומי או פגוע, ועוד...
כדי להקטין את הסיכוי להפצע וכדי לנקות את משטח הציפורן באופן יסודי, מומלץ להשתמש במרכך עור. יש למרוח אותו על משטח הציפון קרוב לעור ולאחר מכן, בעזרת דוחף עור מקצועי, שאינו פוצע, דוחפים ומסירים את העור הצמוד למשטח הציפורן. אם הפעולה נעשית בצורה מקצועית נכונה ולא אגרסיבית, רוב העור הדבוק למשטח הציפורן יוסר ופעולה זו לבדה, כבר תעניק לציפורניים מראה נקי ואסתטי.
במידה ויש עור נוסף, חוץ מהעור שדבוק למשטח הציפורן והלקוחה מעוניינת שתסירי לה אותו, יש צורך להשתמש בצבתית. השימוש בצבתית יכול לגרום לפציעה במידה והמקצועית לא מבצעת נכון את הפעולה. ראשית, צריך להקפיד להסיר רק את קטע העור הקרוב ביותר למשטח הציפורן.
שימוש נכון בצבתית ימנע לחלוטין כל פציעה.
כמקצועית, עבדי עם הצבתית, כאשר שני החודים שלה קרובים מאוד אחד לשני. ברגע שאת פותחת מרחק בין שני החודים של הצבתית, את מסתכנת בפציעה של הלקוחה. הקפידי שהמרחק בין שני החודים יהיה ממש מזערי. זה ימנע לחלוטין כל פציעה.
המלצה נוספת היא, לא לחזר שוב למקום שכבר הסרת ממנו את העור ולא לנסות להוריד עוד ועוד עור. צריך לעשות את הפעולה בצורה הגיונית ולא להמשיך ולחפור לעומק הציפורן.
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל