דף הבית >> מאמרים >> חומרים לציפורניים >> חומרי אקריל לציפורניים
הסבר על חומרי אקריל לבניית ציפורניים

מהם חומרי אקריל לבניית ציפורניים?
ראשיתה של תעשיית הציפורניים בחברות המייצרות חומרי אקריל לשיניים ובעיקר לשיניים תותבות. בראשית תעשיית הציפורניים, השתמשו לבניית הציפורן באותו חומר אקרילי ממנו בנו שיניים תותבות.
חומר זה מורכב מנוזל (מונומר) אבקת אקריל (פולימר) ומפריימר. אלו שלושת החומרים האקריליים הבסיסיים מהם ניתן בטכניקות שונות לבנות ציפורניים.
בתחילת תעשיית הציפורניים בעולם, לא היו עדיין "טיפסים" ובניית הציפורניים והארכתם נעשתה אך ורק על ידי תבניות. הכוונה בדיוק לאותן התבניות שחזרו בשנים האחרונות לשמוש על ידי טכנאיות ציפורניים המעדיפות לפסל ולעצב את הציפורן בעזרת נוזל ואבקת אקריל, ישירות על תבנית. לאחר שהחומר מתייבש, מסירים את התבנית ונשארת ציפורן מאקריל אותה ניתן לשייף ולעצב.
זה היה השמוש העיקרי בחומרי אקריל לבניית ציפורניים. עדיין לא היו קיימים ולא פותחו חומרים אחרים וגם הטכניקה היתה מוגבלת.
ככל שיותר ויותר נשים, התנסו בבניית ציפורניים עם חומרים אקריליים, התגלו תופעות מזיקות כמו אלרגיה לחומר ופגיעה בציפורן הטבעית. זה היה בתחילת התפתחותה של התעשיה לפני עשרות שנים. מאז, הפכה בניית ציפורניים נפוצה בכל העולם ותעשיית הציפורניים הפכה לתעשיה ענקית ותחרותית המשקיעה ומפתחת כל הזמן מוצרים טובים יותר לשמוש למטרת בניית ציפורניים.
היום נמצאים בשוק חומרים אקריליים המועדפים לשמוש בבניית ציפורניים. חלק מחומרי האקריל ששמשו בעבר לבניית ציפורניים, אף הוצאו מחוץ לחוק במספר רב של מדינות. אבל עדיין טכנאיות ציפורניים רבות בכל העולם משתמשות בחומרים אלו לפעמים מחוסר ידע ולפעמים מתוך בחירה בגלל מחירם הנמוך יותר.
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל