דף הבית >> מאמרים >> הדרכות והוראות שימוש >> השפעת סוג הציפורן על טיפול לק ג'ל, בניית ציפורניים ומריחת לק

הסבר איך משפיע סוג הציפורן על טיפול לק ג'ל,
בניית ציפורניים ומריחת לק


ממה מורכבת הציפורן הטבעית
הציפורן הטבעית בנויה מקרטין היוצר את תאי הציפורן ואת משטח הציפורן. בין תאי הציפורן, יש רוווח המכיל בדרך כלל מים ושמן, המתפזרים בשכבות הציפורן ומגיעים עד למשטח הציפורן העליון.
כמקצועיות המעניקות טיפולי ציפורניים, אנו נתקלות מידי יום בטיפול בלקוחות שונות ובסוגים שונים של ציפורניים. בסלנג המקצועי אנחנו קוראים לעודף שומן בציפורן "ציפורניים שומניות", לא פעם כאשר תוצאות הטיפול לא מצליחות, או כאשר החומרים בהם אנחנו משתמשים למריחה על הציפורן מתקלפים תוך זמן קצר, אנחנו נוהגות לאמר שזה בגלל "ציפורניים שומניות" ומצד שני אנחנו נתקלים בעבודתנו בהרבה נשים עם "ציפורניים יבשות".
האמת היא שאנחנו לא טועות כל כך, לכן חשוב להבין ששלב הכנת משטח הציפורן לפני מריחת החומר, הוא חשוב ויש לו משמעות רבה בטיפול לק ג'ל, בניית ציפורניים ומריחת לק.
חשוב לדעת שכאשר אין איזון בציפורן בין כמות השמן והמים, הדבר עלול לפגוע בתוצאות הטיפול שנעניק ללקוחותינו. חוסר האיזון הזה, משפיע על הציפורן הטבעית ויכול לגרום לפגיעה בציפורן, גם בלי קשר לטיפולי ציפורניים כלשהם.
כדי למזער את הנזקים וכדי להעניק ללקוחה טיפול יעיל וגם יעוץ והדרכה מקצועיים כיצד לשמור על הציפורן הטבעית כדי שלא תפגע, כדאי שנכיר את התופעות של חוסר איזון שמן/מים בציפורניים.

כיצד משפיע מרכיב המים על הציפורניים

ציפורניים יבשות
במקרה שחל חוסר מים, הציפורניים תהיינה יבשות וכתוצאה מכך, מתפצלות, שבורות וסדוקות.
אם הציפורן מכילה יותר מדי מים, הציפורן תהפוך לרכה, חלשה ושבירה.  
הציפורניים יכולות לאבד לחות או לספוג מים במהירות ולכן חשוב בזמן הטיפול בציפורן, לשים לב לפעולות שאנחנו מבצעות על משטח הציפורן. לא לייבש את משטח הציפורן יתר על המידה ומצד שני לא לגרום לציפורן לספוג מים ולחות, לפני טיפול לק ג'ל או בניית ציפורניים.
כמקצועית יש באפשרותך לבחון את הציפורניים ולטפל בלקוחה בהתאם. למשל אם ללקוחה יש ציפורניים יבשות, סדוקות, מתפצלות, רצוי להמנע משימוש באלכוהול לניקוי משטח הציפורן. האלכוהול יכול לגרום ליובש נוסף בציפורן, במקרה כזה השתמשי בחומרים אחרים המתאימים לחיטוי וטיפול בציפורן יבשה.

ציפורניים לחות
אם הציפורן לחה וספוגה במים, זה יכול להשפיע על תוצאות העבודה שלך. לחות של משטח הציפורן יכולה לגרום להתרוממות כל חומר שנמרח על הציפורן, גם בטיפול בניית ציפורניים וגם בטפול לק ג'ל. במקרה כזה, כן מומלץ לנקות את משטח הציפורן עם אלכוהול ולייבש אותו מעט.

מרכיב השמן בציפורניים
השמן חודר למשטח הציפורן לאט יותר ואינו יוצא בקלות. השמן מגן על כל שכבות הציפורן, לכן חשוב בסיום כל טיפול ציפורניים ובכלל באופן קבוע, להשתמש בשמן ציפורניים איכותי ולבצע עיסוי של הציפורן המחדיר את השמן לשורשי הציפורן. שמן איכותי, המיועד לטיפולי ציפורניים, יספג דרך משטח הציפורן ויעזור לשמירה על איזון בין מים לשמן בציפורן.
 
ציפורניים שומניות
כל מקצועית נתקלת במהלך עבודתה בסוג זה של ציפורניים. אלו ציפורניים שכמעט כל חומר מתקלף מהן תוך זמן קצר. כדי להסיר שומן מיותר מעל משטח הציפורן, אנו משתמשים בחומרים מיוחדים, אבל עיקר הפעולה שאנחנו עושים היא, לשייף את משטח הציפורן ולהסיר את השומן מעל משטח  הציפורן.
פעולה זו, יכולה לגרום לנזקים רבים כפי שכתבתי במאמר שיוף משטח הציפורן לכן חשוב מאוד שלא לשייף את משטח הציפורן באופן גס. הסרת השומנים ממשטח הציפורן וחספוס יתר של הציפורן לפני מריחת החומר, גורמת לפגיעה בציפורן וגם להתרוממות החומר. הסרת שומן מעל משטח הציפורן צריכה להעשות בעדינות ובעזרת פצירה מרופדת בלבד.

ציפורניים יבשות מחוסר שומן
מומלץ להדריך את הלקוחה להשתמש בשמן באופן יומיומי ולהחדיר אותו לשורשי הציפורן בעזרת עיסוי קל. גם ללקוחה עם ציפורניים בריאות, כדאי להמליץ על שמוש יומיומי בשמן איכותי לציפורן.

שמוש באציטון להסרת לק ג'ל, בניית ציפורניים ולק רגיל
האציטון הוא סוג של ממיס כימי, העלול לפגוע בציפורן הטבעית. מקצועיות רבות משתמשות באציטון כמסיר ג'ל. כדי למנוע פגיעה מיותרת בציפורן, רצוי להשתמש במסירי ג'ל מקצועי, שפוחת במיוחד על ידי חברות מקצועיות למטרה זו. גם מסירים אלו מכילים חומרים ממיסים, אבל הנזק לציפורן הטבעית נמוך יותר.
בהסרת לק רגיל, מומלץ להשתמש במסיר לק, במקום באציטון. מסיר לק מכיל בנוסף לאציטון או לממיס אחר, גם חומרים מרככים, הגורמים פחות נזק לציפורן.
כמקצועית, בחני את סוג הציפורן של הלקוחה ובהתאם לכך השתמשי בחומר המתאים ובטכניקה הנכונה, כדי לשמור על בריאות הציפורן ועל איזון נכון בין לחות ושמן דבר שיתרום גם לתוצאה טובה יותר של עבודתך.
לרוב לקוחותינו יש ציפורניים רגילות וטובות, אבל האתגר הוא להעניק טיפול נכון ולקבל תוצאה טובה, גם ללקוחות עם ציפורניים קצת אחרות.
 
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל