דף הבית >> מאמרים >> ג'לים לציפורניים >> הכרת התכונות של ג'ל לציפורניים
הכרת תכונות ג'ל לציפורניים
 
הג'ל הוא חומר הגלם המועדף בעיני, גם לטפול בציפורן טבעית וגם לטפול בבניית ציפורניים. הכרה יסודית של תכונות החומר, מאפשרת להשתמש בו בצורות שונות, באופן יעיל ונכון  ולהגיע לתוצאות מקצועיות גבוהות במיוחד.
 

סוגי ג'לים
קיימים מספר סוגים של ג'לים, החל מג'ל בסיס דק, ג'ל לבניית ציפורניים וג'ל לפסול, איתו ניתן לפסל ציפורניים כמו באקריל. לכל טפול יש להתאים את סוג הג'ל הנכון, בהתאם לדרגות הצמיגות השונות של הג'לים.
 
טכניקת שמוש בג'לים
הג'ל הוא חומר גמיש ביותר, ניתן להשתמש בו גם בטכניקה של שלב אחד וגם בשיטה של מספר שלבים.
השיטה של שלב אחד בנויה מג'ל אחד שמורחים על הציפורן בשתיים עד שלוש שכבות. הג'ל המשמש בשיטות אלה הוא ג'ל בעל צמיגות בינונית. ישנם סוגי ג'ל של שלב אחד הזמינים הן בפורמולה שקופה והן בפורמולה ורודה, אלו בדרך כלל ג'לים לבניית ציפורניים ומשתמשים בהם להארכת הציפורן הטבעית בעזרת טיפס, או בעזרת תבנית, ובניית הציפורן מג'ל מסוג אחד.
השיטות מרובות השלבים, כמו בטיפול לק ג'ל לציפורן טבעית, בנויות משניים עד שלושה סוגי ג'ל בעלי צמיגות משתנה. שיטות אלה משתמשות בדרך כלל בחומר מקשר (בונדר) או בג'ל בסיס היוצר שכבה דקה מאוד על הציפורן הטבעית, בג'ל צבעוני ובסילר המוסיף שכבת הגנה אחרונה, דקה ומבריקה ביותר.

 
יבוש במנורה
כל סוגי הג'לים שייכים למשפחת האקריל, אולם ההרכב הכימי השונה של הג'ל מונע התקשות של החומר, כל עוד הוא לא בא במגע עם אור אולטרה סגול.
תכונה זו, מאפשרת למקצועיות שליטה מלאה בחומר. הג'ל הוא חומר יצירתי שבעזרתו ניתן לפסל את הציפורן ולהגיע למראה הרצוי, בדיוק כפי שאפשר לעשות עם חומר אקרילי. היתרון של הג'ל הוא בכך שניתן לעבד אותו ולפסל אותו על הציפורן  בשליטה מלאה, עד לקבלת התוצאה הרצויה ורק לאחר מכן, להקשות אותו במנורת UV.
תכונה זו מאפשרת לכל מקצועית, גם לאלו שפחות מיומנות, לשלוט בחומר ולהגיע לתוצאות מדוייקות ולרמה מקצועית גבוהה גם בבניית ציפורניים וגם בטפול בציפורן טבעית.

 
השכבה הדביקה
השכבה העליונה של הג'ל לא תתייבש גם אם תיחשף במשך זמן רב לאור אולטרה-סגול. שכבה זו חשובה בכך שהיא משמשת כחומר הדבקה לשכבות שמעליה והיא  חיונית ליצירת שכבה מסיבית ומוצקה של ג'ל על הציפורן. מכיוון שהג'ל אינו נדבק למשטחים מבריקים, אזי אם נסיר את השכבה הצמיגית לאחר כל ייבוש, הג'ל לא יידבק בצורה טובה והשכבות ייסדקו ויתקלפו.
רק לאחר הייבוש הסופי של השכבה האחרונה, יש לנקות היטב את השכבה הדביקה, מגע של העור עם השכבה הדביקה יכול לפתח גירוי ואלרגיה למוצרי ג'ל.

 
התכווצות הג'ל
כל סוגי הג'לים, ללא יוצא מן הכלל, מתכווצים בתהליך היבוש, כאשר התכווצות מוגזמת  גורמת לבעיות רבות, כגון התרוממות, סדקים, התקלפות של החומר ועוד..
כדי להפחית את מידת ההתכווצות של הג'לים, יש למרוח אותם בשכבות דקות.
התכווצות הג'ל גורמת גם לנסיגה של החומר בקצה החופשי של הציפורן ומכאן גם להתקלפות החומר.
                                                                
                                                                                                                                                           אליס זהבי