דף הבית >> מאמרים >> חומרים לציפורניים >> דבק לציפורניים

הסבר על דבק לציפורניים

הדבקים בהם משתמשות טכנאיות ציפורניים, מכילים ציאנו-אקרילט, פולימרים ומעכבים. ההבדל בין הדבקים השונים נקבעת על ידי הכמות והסוג של הפולימרים והמעכבים אשר בהם משתמשים לייצור הדבק.

מכיוון שדבקים לציפורניים הם חזקים מאוד, חשוב להשתמש בטיפה אחת בלבד, או פחות מזה לכל ציפורן. חובה לשמור על העור והעיניים מפני מגע עם הדבקים. אם משתמשים בדבקים בדרך הנכונה, הם יעילים ובטוחים.

הדבקים מתקשים בגלל שאריות של לחות הנמצאות על פני השטח המודבק. זו גם הסיבה, בגללה לפעמים קשה לפתוח את המכסה של בקבוק הדבק, בעיקר לאחר שכבר עשינו שמוש בדבק, צריך להקפיד לנקות ולייבש את הפיה של הבקבוק, פעולה זו תמנע לחות ותאפשר לפתוח שוב את מכסה הדבק בקלות.

אורך חיי המדף של דבקים הוא בין שישה לשניים עשר חודשים. יש לאחסן את הדבק במקום קריר ויבש, או, על מנת להאריך את חיי המדף, ניתן לקררם במקרר או להקפיאם במקפיא. אם עושים זאת חובה לאחסנם בתא שנועד לכימיקלים בלבד  ולא למזון. כאשר אתם מוכנים להשתמש בדבק, יש להוציאו מהמקפיא ולהמתין לפני פתיחת הבקבוק והשימוש בו, בערך כשש שעות עד שהדבק יגיע לטמפרטורת החדר. כדי למנוע  התקשות, נגבו והסירו כל לחות מעל הצד החיצוני של הבקבוק לפני פתיחתו. לאחר שהבקבוק נפתח בפעם הראשונה אין צורך להמשיך לאחסן את הדבק במקרר, שכן הטמפרטורה הקרה יותר לא תאריך עוד את חיי המדף שלו.

                    
                                                 
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל