דף הבית >> מאמרים >> הדרכות והוראות שימוש >> ג'ל ציפורניים שורף? יש סיבה!

הסבר - למה ג'ל ציפורניים "שורף" במנורה?

 כמעט כל מקצועית מכירה את התופעה בה הלקוחה מכניסה את היד למנורה לייבוש הג'ל והלקוחה  מיד מתלוננת ש"שורף לה".
רוב המקצועיות אומרות ללקוחה להוציא את היד מהמנורה ולהכניס שוב ואכן, תחושת השריפה עוברת אומנם, אבל הבעיה שבגללה הג'ל שרף, לא נפתרה.

התופעה הזו יכולה לקרות מכמה סיבות שכדאי לטפל בהם, למשל:

מריחה של שכבת ג'ל עבה - יכולה לגרום לתופעה. עלינו להקפיד למרוח שכבת בסיס דקה. שכבת הבסיס השקופה שאנו מורחים על הציפורניים, יוצרת שכבה החוצצת בין הג'ל הצבעוני לבין הציפורן הטבעית, במטרה להגן על הציפורניים, מעין שכבה מבודדת. מריחת שכבת בסיס דקה, תמנע את התופעה.


ציפורניים דקותציפורניים דקות יכולות להיות סיבה לתחושה של שריפה בציפורן. שיוף יתר של משטח הציפורן, הוא אחת הבעיות העיקריות של הרבה מקצועיות. יש נשים רבות שאופי הציפורן שלהן הוא דק מעצמו ואם עוד משייפים אותה אז הציפורן נפגעת. חשוב לזכור, כי מטרת שיוף משטח הציפורן היא להסיר שומן בלבד, זה אותו ברק הנמצא על משטח הציפורן, כמקצועית עלייך להסיר רק את החלק המבריק שעל משטח הציפורן.


נורות לא תקינות – נורות לא תקינות שאינן מייבשות כראוי את הג'ל, יכולות גם הן לגרום לתופעה. הקפידי להחליף נורות בזמן ולוודא שהמנורה איתה את עובדת תקינה. לפעמים התופעה של ג'ל "שורף", היא הסימן הראשון לכך שהמנורה אינה תקינה.


ג'לים "קשים" – גם ג'לים לציפורן טבעית, מה שאנו קוראים לק ג'ל ובעיקר ג'לים לבניית ציפורניים הם לפעמים קשים. ג'לים קשים בעיקר מסוג הג'לים לבניית ציפורניים, יוצרים חום על הציפורן. יש היום דור חדש של ג'לים, המיועדים גם לבניית ציפורניים וגם לציפורן טבעית, אלו ג'לים רכים יותר. מומלץ להשתמש בהם כבסיס גם בבניית ציפורניים. את החוזק לג'ל לק לציפורן טבעית, עדיף לקבל עם טופ קשה ולא עם בסיס קשה ובבניית ציפורניים, עדיף להשתמש בשכבה הראשונה עם ג'ל רך שלא יפגע במשטח הציפורן ולא יגרום לו להתחממות.


זמן יבוש  - יש להקפיד על זמן יבוש במנורה לפי הוראות היצרן. לא להאריך את זמן היבוש במנורה כשאין צורך בכך. הישארות היד במנורה לזמן ארוך יותר, גורמת גם היא לתחושה של התחממות.


הסרת הג'ל – במקרים רבים, בעיקר בלק ג'ל לציפורן טבעית, הג'ל הקודם לא הוסר כראוי ועל שאריות הג'ל הקודם, אנחנו מורחים שוב ג'ל חדש. גם תופעה זו יכולה לגרום לתחושת התחממות.

 
כמקצועית, עלייך לדעת שאם התופעה הזו חוזרת על עצמה, זהו סימן שמשהו אינו תקין. אולי זו טכניקת העבודה, שיוף יתר של הציפורן, מנורה לא תקינה, חומרים לא תקינים ועוד...
התשובה המקובלת שמקצועיות נותנות ללקוחות המתלוננות, "תוציאי את היד ותכניסי שוב", זו תשובה שמתעלמת מהבעיה ואינה מטפלת בה.
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל