דף הבית >> מאמרים >> ידע כללי בציפורניים >> גילוי דעת - כך הורסים את הציפורניים ואת המקצוע שלנו

גילוי דעת

כך הורסים את הציפורניים של הלקוחות ואת המקצוע שלנו

 

 
במשך 43 שנות עבודתי עם ומול עשרות אלפי מקצועיות, ראיתי כל כך הרבה תופעות של פגיעה במקצוע ושל פגיעה בלקוחות ותמיד היה לי מה לאמר בעניין. כי כשאני רואה שנעשה עוול כלשהו למישהו, גם אם זה לא במתכוון, תמיד חשבתי שכבן אדם, עלי להתריע ולהרתיעה. אבל זה היה בעבר הרחוק.

אני אומנם ממשיכה לראות, לקרוא, לשמוע, להסתכל בסרטונים ולהזדעזע לא פעם, ממה שאני רואה, אבל לשמחתי, או לצערי, קיבלתי החלטה לפני מספר שנים להפסיק לנהל מלחמות עם כל העולם על הצדק המקצועי ועל העוולות שנעשות בתחום טיפולי הציפורניים, עוול שמתחיל בהכשרה לא ראויה של טכנאיות ציפורניים על ידי מורות שאין להן את הידע והנסיון הנכון, ממשיך בלימוד בבתי ספר לציפורניים בכיתות עמוסות, בהן המורה לא סבלנית, לא מקדישה את הזמן הראוי לכל תלמידה ובעיקר לאלו שמתקשות ומבתי הספר האלו נפלטות לשוק המקצועי תלמידות שלא מוכנות לעבודה וגורמות נזקים ללקוחות שלא באשמתן, או מחליטות בכאב לוותר, להפסיד את הכסף הרב ששילמו עבור הלימוד ועבור הציוד ולשכוח מהחלום שלהן להתפרנס ממקצוע הציפורניים. וזה ממשיך לגרוע מכל, עד לאותן נשים שרואות סרטונים ביוטיוב ומחליטות שהן מספיק "מקצועיות" כדי לטפל בלקוחות על סמך הסרטונים שראו ולרוב גורמות נזקים לציפורניים. אני רואה ושומעת כמעט כל יום, על עוד ועוד דוגמאות על מה שקורה בתחום, החל מתהליך ההכשרה הלקוי ועד לטפול בלקוחות בלי ללמוד בכלל. כל זה גורם גם לנזקים ללקוחות וגם לפגיעה במקצוע ממנו מתפרנסות ביושר ובמקצועיות נשים רבות.

אבל, כפי שאמרתי, פעם הייתי לוחמת בכל עוולה שראיתי ועכשיו אני לא. הסיבה?, הזדקנתי והחכמתי. הבנתי שעדיף שלא לריב עם כל העולם אפילו לא למען הצדק. עצוב, אבל חכם! אז אני מנסה לעשות את התיקון שלי בזה שאני רואה במקצוע שלי יעוד, שליחות, אני באמת מאמינה שבאתי לעולם הזה, כדי לעזור לאלפי אנשים להתפרנס בכבוד. אני אומרת את זה בדיעבד, לאחר שכבר הכשרתי עשרות אלפי תלמידות במשך 43 שנים החל משנת 1976 ועד היום ללא הפסקה של יום אחד. אני רואה איפוא התלמידות שלי נמצאות היום ואני באמת חושבת שזה היעוד שלי ואולי גם התיקון שלי בעולם הזה. היום אני מנסה לעשות את המירב והמיטב, עם התלמידות שמגיעות אלי. לתת להן מעבר לידע מקצועי ברמה גבוהה, גם ובעיקר את ההכרה מה לא לעשות. אני יודעת שלרוב אני מצליחה, אני בקשר עם תלמידות שלי עשרות שנים, גם הוותיקות וגם החדשות, מלווה אותן בהצלחתן, תומכת בהן, עונה לשאלות שלהן, שחס וחלילה לא יזיקו בגלל חוסר של ידע כלשהו. אני יודעת שפה ושם בקטנה גם אני נכשלת, בסופו של דבר כל אחת בוחרת את דרכה המקצועית ולפעמים עושה מה שהיא רוצה, אבל אני בטוחה שתלמידה שלי לא תגרום לנזק בגלל חוסר ידע. אני מטמיעה את העניין הזה בתלמידות שלי בחשיבות עליונה.
אני קוראת לכל המקצועיות שעובדות ועדיין יש להן בעיות בלתי פתורות בתהליך העבודה, המשיכו ללמוד והשקיעו את כל המאמצים כדי שלא להגיע למצב של גרימת נזק או מפח נפש ללקוחה. זה אפשרי!!! ובהצלחה לכולן.
כך נראות הציפורניים של מירי לאחר שלמדה קורס לק ג'ל בבית ספר כלשהו, בו למדה הסרת ג'ל עם מכונה.
כך נראו הציפורניים של אתי מספר ימים לאחר הסרת בניית ציפורניים.
בציפורן השמאלית יש חור במשטח הציפורן, אדמומיות שמגיעה עד הבשר,
כאבים ורגישות בציפורן עד כדי שלא יכלה לגעת בה.
הכנסי לעמוד הפייסבוק של התלמידות ותוכלי לראות עם אלו תוצאות מפתיעות יצאו מירי ואתי לאחר שיעור בקורס מניקור ולק ג'ל
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל