דף הבית >> מאמרים >> בניית ציפורניים >> בניית ציפורניים
למרות השינויים והחידושים הרבים בתחום טיפולי הציפורניים כמו לק ג'ל, תמיד תהיינה נשים רבות החושקות בטיפול שיעניק להן בתוך זמן קצר, צפורניים ארוכות, יפות וחזקות.
נשים אלו, הן לקוחות טובות ונאמנות המגיעות לטיפולים באופן סדיר וקבוע כל שלושה עד ארבעה שבועות. הן לא יוותרו לעולם על בניית ציפורניים ועל ההרגשה המיוחדת הנילוות לטפול המדהים הזה.
הודות לטכניקות עבודה מתקדמות ולחומרי גלם חדשניים ואיכותיים, לימוד בניית ציפורניים הפך בשנים האחרונות קל יותר ומאפשר למקצועית להגיע לתוצאות מעולות בזמן קצר יחסית ולהציע ללקוחה ציפורניים יפות, חזקות ובמראה טבעי.
הפעולה המקצועית החשובה ביותר בבניית ציפורניים, היא ליצור נכון את הבסיס עליו אנחנו "בונים" את הציפורן. כדי להאריך את הציפורן הטבעית ולבנות ללקוחה ציפורניים ארוכות, אנחנו זקוקות לבסיס, "משענת" עליו נוכל להניח את חומרי הגלם ולהאריך את הציפורן.

שלושת השיטות המקובלות והפופולריות הם:

1. הארכת ציפורניים עם טיפס (ציפורן מלאכותית) העשויה מפלסטיק
2. הארכת ציפורניים עם תבנית, העשויה בדרך כלל מנייר מתכת או ממתכת
3. השיטה השלישית – היא חדשה יחסית ופחות מוכרת, הכוונה לטיפסים עשויים מסיליקון שניתן להשתמש בהם כתבנית הפוכה, מניחים בתוך הטיפס את חומרי הגלם שמשתמשים בהם, הופכים ומניחים על הציפורן. זוהי בניית ללא תמיכה כלשהי אני קוראת לזה "טיפס הפוך", בעולם קוראים לזה dual forms acrygel 
ניתן לבנות איתם ציפורניים באקריל, בג'ל ובאקריג'ל.

אלו שלושת השיטות היחידות בבניית ציפורניים. כל אחד מהם משמש כתומך להנחת חומרי הגלם השונים ולהארכת הציפורן הטבעית. חומרי הגלם הם אקריל, ג'ל, טבילה, פוליג'ל, אקריג'ל. ועוד....

כמקצועית, אם את יודעת להתאים את הטיפסים ולהדביק אותם נכון ואם את יודעת להניח את התבנית מתחת לציפורן בצורה נכונה, את יכולה בעצם להשתמש בכל סוג של חומר גלם. 

שלושת השיטות להארכת הציפורניים


1. הארכת ציפורניים עם טיפס

טכניקה זו מאפשרת לבנות ציפורניים עם כל חומרי הגלם הקיימים. אקריל, ג'ל, טבילה, אקריג'ל ועוד..
חשוב להתאים נכון את הטיפסים ולהדביק אותם נכון על מנת שיהיו "תוספת" לציפורן הטבעית ומשענת לחומר שמניחים עליהם כדי לחזק את הציפורניים המלאכותיות.


2. הארכת ציפורניים עם תבנית

בטכניקה זו אי אפשר לבנות ציפורניים עם אבקת אקריל בשיטת הטבילה, חוץ מטבילה אפשר להשתמש בכל חומרי הגלם, באקריל, ג'ל, אקרילג'ל. חשוב להניח את התבנית צמוד לציפורן ובקו ישר עם הציפורן. תבנית שאינה מונחת נכון מתחת לציפורן, יכולה לעוות ולשנות את צורת הציפורן המלאכותית. חומרי הגלם שמניחים על התבנית, יקבלו את צורת התבנית. שלב התאמת התבנית לציפורן הטבעית הוא משמעותי מאוד בקבלת המראה הסופי.


3. טיפס  - dual forms

אני מכירה את המוצר הזה שנים רבות ואף ניסיתי אותו בעבר הרחוק, אבל לא כל כך התלהבתי ומימלא הוא לא הפך להיות פופולארי אצל טכנאיות הציפורניים ולא חזרתי לבדוק אותו שוב. אבל כמו כל דבר בתחום שלנו, גם המוצר הזה הפך מהפך והמוצר שקיים היום בשוק הוא מוצר משודרג וברמה גבוהה. בנוסף, חומר גלם חדש יחסית שכבש את עולם הציפורניים, האקריג'ל, עובד מעולה עם הטיפסים ההפוכים, כך אני קוראת לסוג הטיפס הזה. אפשר לבנות איתו ציפורניים בשיטת, אקריל, ג'ל, אקריג'ל, לא ניתן לבנות איתו ציפורניים בשיטת הטבילה.
 
הבחירה שלך כמקצועית באיזו טכניקה לעבוד ועם איזה חומרי גלם, צריכה להיות חלק מהתאמת המוצר ללקוחה. יש להתחשב ברצון הלקוחה ולהפעיל שיקול דעת מקצועי מה הכי מתאים ובמה הכי נכון לעבוד, כדי להעניק ללקוחה את הטיפול הטוב ביותר עבורה.
מכיוון שלכל אחת מהטכניקות יש יתרונות וחסרונות, כדאי לדעת לעבוד בכל הטכניקות ולהתאים אותם לחומרי הגלם הטובים ביותר עבורם. כשעיצוב הבסיס לבניית הציפורניים נעשה באופן מקצועי ונכון, זה מבטיח 50% מהצלחת של הטיפול.
 

 

בניית ציפורניים

בניית ציפורניים עם טיפסים. שלב לפני מריחת החומרים.
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל
3 טכניקות עבודה בסיסיות לבניית ציפורניים