דף הבית >> מאמרים >> הדרכות והוראות שימוש >> בניית ציפורניים, לק ג'ל, או ציפוי לציפורן הטבעית?

בניית ציפורניים, לק ג'ל, או ציפוי ציפורן טבעית? מה ההבדל ביניהם ובמה תבחרי לטפל בלקוחותייך

בניית ציפורניים – הארכה של הציפורן הטבעית על ידי חומרי גלם שונים ובטכניקות שונות

נשים רבות מעדיפות טיפול בניית ציפורניים. לטיפול זה, יש יתרונות שנשים לא מוותרות עליהם. כמו האפשרות להגיע לטיפול עם ציפורניים קצרות או כסוסות ולצאת תוך זמן קצר עם ציפורניים ארוכות ומטופחות, או ציפורניים בעלות מבנה לא מושלם שהופכות תוך טיפול אחד לציפורניים מושלמות, או ציפורניים חלשות שהופכות מיד לציפורניים חזקות ועוד יתרון חשוב לכל אישה, הלק על ציפורניים בנויות מחזיק מעמד זמן רב ואינו מתקלף.
יחד עם זאת, נשים המכירות את טיפול בניית ציפורניים וגם המקצועיות המעניקות את הטיפול, מודעות לכך שהטיפול עלול לגרום לנזק כלשהו לציפורן הטבעית.
לקוחה שמגיעה לטיפול בניית ציפורניים יודעת מראש, כי עליה להגיע לטיפול בכל שלושה שבועות,  כדי למלא את המרווח שנוצר בין הציפורן הטבעית שממשיכה לגדול מתחת לבניה , לבין הציפורן הבנויה המתרחקת משורש הציפורן. הטיפול יכול להימשך שנים, כל עוד הלקוחה מעוניינת להשאר עם בניית ציפורניים. אבל, ברגע שתחליט להסיר את הבניה, לרוב, הציפורן הטבעית תפגע. החומרים בהם אנו משתמשים לבניית ציפורניים ולהארכתן, הם חומרים קשיחים שאינם יורדים בקלות. נכון שאפשר להסיר אותם בזהירות ובמומחיות ולהזיק כמה שפחות לציפורן הטבעית, אבל עדיין הציפורן הטבעית שתחשף, תהיה חלשה במקרה הטוב, או ציפורן שנזוקה יותר ויש צורך לקצר אותה ולגדל אותה מחדש.
נשים שעושות בניית ציפורניים, מודעות ליתרונות ולחסרונות שבטפול וממשיכות לעשות אותו מתוך בחירה כטיפול המועדף עליהן. זה חזק, זה יפה, זה נותן להן מרווח של שלושה שבועות בין טפול לטפול, היד כל הזמן מטופחת והן מרוצות.
לעומתן, יש נשים רבות מאוד שלא מוכנות לעשות בניית ציפורניים בדיוק מהסיבות שתארתי ובעיקר בגלל חשש שהציפורן הטבעית תפגע. אותן נשים מצאו פיתרון מעולה בטיפול לק ג'ל לציפורן טבעית.

לק ג'ל לציפורן טבעית – ג'ל מסוג   soak-off

מריחת החומר נעשית על משטח הציפורן הטבעית בלבד, אין אפשרות להאריך את הציפורן עם ג'ל מסוג  soak-off זה לא יהיה חזק מספיק וזו לא מטרת הטיפול.
בטיפול זה משתמשים בחומרי גלם ובג'לים היורדים בקלות מעל הציפורן, אם יודעים לעבוד נכון עם חומרי הגלם ולהסיר אותם נכון, הטיפול לא יגרום נזק לציפורן הטבעית.
אבל במציאות אחוז גבוה של נשים המטפלות בלק ג'ל לציפורן טבעית, לא זוכות לחוויה מושלמת של הטיפול כפי שהוא צריך להיות, במקרים רבים הג'ל לציפורן טבעית לא מחזיק שבועיים שלושה כמו שמובטח ושזו הסיבה העיקרית בעצם בגללה לקוחות מגיעות לעשות את הטיפול.
מקצועיות רבות מוצאות את עצמן במצב לא נוח, כאשר לקוחה שעשתה טיפול לק ג'ל לציפורן טבעית מתקשרת ומתלוננת אחרי מספר ימים שהג'ל התחיל להתקלף. כדי למנוע את התופעה הזו, חלק מהמקצועיות, ממליצות ללקוחה לעשות לה טיפול ציפוי לציפורן טבעית, טיפול שאמור לפתור את הבעיה של התקלפות הג'ל.

ציפוי ציפורן טבעית – משתמשים בדרך כלל בחומרי גלם של בניית ציפורניים ובטכניקות של בניית ציפורניים ומיישמים אותם על משטח הציפורן הטבעית 

אז מה זה בעצם ציפוי לציפורן טבעית?
האמת, שאין דבר כזה!, מבחינתי ציפוי לציפורן טבעית, אפשרי לעשות רק עם לק ג'ל מסוג סוק אוף. ג'ל שיורד בקלות מעל הציפורן, שניתן להסרה מתי שרוצים ושאינו מזיק לציפורן הטבעית. אבל, כאשר יש בעיה ולק ג'ל לא מתחיל להתקלף אחרי מספר ימים, מקצועיות רבות מציעות ללקוחה ציפוי לציפורן הטבעית שזה בעצם שמוש בחומרי הגלם החזקים של בניית ציפורניים ומריחתם רק על משטח הציפורן הטבעית, מבלי להאריך את הציפורן. התופעות של בניית ציפורניים והנזק שיכול להגרם לציפורן הטבעית זהים.
אני לא פוסלת את השיטה הזו, אבל צריכים להיות בה זהירים וברורים מאוד, בקבלת אישור מהלקוחה. לקוחה שמגיעה אלייך ומבקשת לק ג'ל לציפורן טבעית, יכול להיות שהיא לא מעוניינת בחומרים החזקים של בניית ציפורניים. אם תעשי לה ציפוי של אקריל על הציפורן הטבעית, או ציפוי ג'ל בניה, או טבילה, או כל חומרי גלם שמשתמשים בהם לבניית ציפורניים, התוצאה הסופית תהיי זהה. זה יהיה חזק, אבל זה לא "ישמור" ללקוחה על הציפורן הטבעית, ההיפך הוא הנכון. כאשר הלקוחה תרצה להסיר את הציפוי, הציפורן הטבעית עלולה להנזק.

זכותה של הלקוחה להבין את ההבדל בין לק ג'ל לציפורן טבעית ובין ציפוי לציפורן טבעית. כמטפלת מקצועית, עלייך להסביר לה את היתרונות ואת החסרונות של כל אחד מהטיפולים ולתת ללקוחה את האפשרות ואת הכלים כדי לקבל החלטה בעצמה איזה טיפול מועדף עליה.

                 
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל