דף הבית >> מאמרים >> לק ג'ל >> באיזה לק ג'ל את משתמשת?

באיזה לק ג'ל את משתמשת?

זוהי אחת השאלות הנפוצות ביותר בקרב נשים המתעניינות בלק ג'ל. בין אם הן מקצועיות העובדות בתחום, או לקוחות פרטיות שמגיעות לקבל טיפול, או נשים המעוניינות ללמוד קורס לק ג'ל ולעסוק במקצוע.
כאשר תלמידה מתעניינת בקורס לק ג'ל, או כאשר לקוחה פרטית מחפשת מקצועית שתעשה לה טיפול, אחת השאלות הראשונות שהיא שואלת "באיזה לק ג'ל את משתמשת". השאלה היא לגיטימית, אבל ההשלכה שעושות השואלות מראש על איכות העבודה הסופית שתתקבל, היא אינה נכונה. אין קשר בין ג'לים של חברה מסויימת ובין איכות התוצאה הסופית.    

הזכות לבחור נכון
כשמדברים על בחירת קורס לק ג'ל מקצועי, ברוב המקרים, למתעניינת השואלת "באיזה חברה את משתמשת", אין ידע מספיק כדי להבין ולהבחין בין חברות הג'לים הרבות. למעשה כשמתעניינת בוחרת ללמוד בבית ספר בו מלמדים עם מוצר מסויים, היא בוחרת מראש את החברה של הג'לים איתם תעבוד ולאו דווקא את הקורס הטוב ביותר. היא מוותרת מראש על הזכות לרכוש ידע מקצועי נרחב ורק אחר כך להחליט באלו מוצרים להשתמש. הבחירה מראש ללמוד עם מוצר מסויים היא מגבילה ושגויה. הדרך הנכונה היא לבחור קורס מקצועי איכותי ולא משנה עם אילו חברת ג'לים תלמדי, בתנאי כמובן שיהיו אלו ג'לים איכותיים.  לנשים המעוניינות לרכוש מקצוע ולהתפרנס ממנו אני אומרת חד משמעית, אין קשר בין החומרים איתם תלמדי, לבין הידע, הרמה המקצועית והכלים המקצועיים שתרכשי בקורס, שיאפשרו לך בסיום, להגיע לתוצאות גבוהות במיוחד.
אותו דבר לגבי לקוחות פרטיות שרוצות לעשות לק ג'ל. השאלה הראשונה שנשאלת המקצועית היא, באיזה ג'ל את משתמשת. הרבה פעמים השיחה נפתחת בשאלה האם את משתמשת ב..... ואז מגיע שם המוצר. כל אחת מחליטה לעצמה את שם המוצר שלה. אם המקצועית משתמשת במוצר המסוים, יש לה סיכוי שהלקוחה תגיע אליה, אם לא השיחה בדרך כלל מסתיימת.
מה שקובע את המראה היפה של העבודה, את האיכות, את הזמן שהג'ל יחזיק על הציפורניים ואת השמירה על הציפורן הטבעית שלך, זה תהליך העבודה, טכניקת העבודה, האחריות והמיומנות של המקצועית ולא חברת הג'לים איתה היא משתמשת.

 מה זה לק ג'ל ומדוע פחות חשוב באיזה חברה משתמשים
ישנם סוגים שונים של ג'לים. למשל ג'ל קשה, ג'ל רך ולק ג'ל.
לק ג'ל הוא תערובת של ג'ל ולק רגיל, ההבדלים בין החברות השונות נובעים בדרך כלל משינוי באחוזים שבין המרכיבים. יש חברות לק ג'ל שיש בהם יותר ג'ל ופחות לק ויש להיפך. בדרך כלל לק ג'ל סמיך יותר, מכיל יותר ג'ל ופחות לק ואם הוא דליל יותר, הוא מכיל יותר לק ופחות ג'ל. השימוש במוצרים הנילווים ללק ג'ל גם הם דומים, כמו שימוש בפריימר, בג'ל בסיס, בטופ  ועוד.. כל עוד בוחרים להשתמש בג'לים איכותיים, אין משמעות רבה באיזו חברה תבחרי.
ההבדלים הקטנים במוצרים יכולים להשפיע מעט על הישארות החומר על הציפורן לזמן רב יותר או פחות זמן, זה יכול להשפיע על קלות ההסרה של הג'ל, זה יכול להשפיע על התאמת הג'ל לסוג מסויים של ציפורניים ועוד... אבל הטכניקה ותהליך העבודה הם כמעט זהים והם אלו בעצם שיקבעו את איכות העבודה, את המראה של הציפורניים ואת התוצאה הסופית.

מה באמת חשוב לדעת לפני שבוחרים קורס לק ג'ל
חשוב לדעת שבמסגרת הקורס שתבחרי משתמשים בלק ג'ל איכותי. לא חשוב של איזו חברה, אבל חשוב שיהיה איכותי. האמת היא שרוב הג'לים הנמכרים בארץ, הם בעלי תכונות דומות ורוב החברות הן בעלות איכות גבוהה. יש מעט מאוד ג'לים באיכות ירודה. בדרך כלל אלו אותם ג'לים שנקנים באינטרנט במספר שקלים. גם ביניהם יש טובים יותר וטובים פחות.
חשוב לדעת שאין קשר בין סוגי החומרים איתם תלמדי לבין הידע, טכניקות העבודה, הרמה המקצועית והכלים המקצועיים שתרכשי בקורס.
חשוב לדעת שקורס איכותי ברמה גבוהה, חובה שיעניק לתלמידה ידע מקצועי נרחב, איתו היא תוכל להגיע לתוצאות מעולות עם כל סוגי לק ג'ל שתבחר לעבוד בסיום הקורס.
חשוב לדעת שתהליך העבודה עם רוב סוגי הג'לים דומה. המרכיבים של הג'לים ברוב המקרים דומים, עם שינויים קטנים בפורמולה. כל מי שרוצה לרכוש מקצוע ולהתפרנס ממנו, חשוב שתדע לעבוד עם כל חברות לק ג'ל.
אם החלטת לעבוד בתחום לק ג'ל ולהיות מקצועית, חשוב שתקבלי במסגרת הקורס ידע נרחב ומקיף, שיעניק לך בראש וראשונה נסיון מעשי, ממשי, שיקנה לך טכניקות עבודה מקצועיות ותהליך עבודה נכון, שימנע מראש את כל הבעיות הידועות הקשורות לטיפול בלק ג'ל. ידע שיעניק לך הבנה על תכונות הג'ל וכיצד להשתמש בו על מנת להבטיח ללקוחותייך ציפורניים יפות ומטופחות, השארות הצבע לאורך שלושה שבועות ושמירה מקסימלית על בריאות הציפורן.
 
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל