דף הבית >> מאמרים >> הדרכות והוראות שימוש >> איך להכין נכון את הציפורן לפני טיפול ציפורניים

איך להכין נכון את הציפורן לפני טיפולי ציפורניים

 
כשלקוחה מגיעה למכון ציפורניים, היא בוחרת את הטיפול הרצוי לה. ההיצע רחב ומגוון, כמו טיפול לק ג'ל לציפורן טבעית, בניית ציפורניים במגוון שיטות, טיפול דיפ פאודר, טיפול מניקור ועוד.. 
כל אחד מהטיפולים האלו דורש מיומנות מקצועית ספציפית, שימוש בטכניקות עבודה יחודיות ובחומרי גלם שונים, חוץ מהשלב הראשוני אותו אנו מבצעים לפני תחילת כל טיפול והוא נקרא שלב הכנת הציפורן. השלב הזה משותף לכל סוגי הטיפולים ואותו אנו מבצעים לפני תחילת כל טיפול. בשלב זה אנו משתמשות באותם חומרים ובאותן טכניקות עבודה.
לאחר שלב הכנת הציפורן, אנו מיישמים כל אחד מסוגי הטיפולים שהלקוחה בחרה. אני משווה  את השלב הזה לשלב הנחת יסודות כאשר בונים בניין. שלב הכנת הציפורן משפיע באופן ישיר על התוצאה הסופית של עבודתנו. הוא משפיע על המראה הסופי של הציפורניים, משפיע על הישארות החומר לאורך זמן, משפיע על החוזק של הציפורניים ועל איכות העבודה.
לכן, מומלץ ואף הכרחי להשקיע מאמץ ולבצע את תהליך הכנת הציפורן באופן מקצועי, נכון ומושלם, דבר שישפיע ישירות על התוצאה הסופית של עבודתך.
לפנייך תהליך עבודה מושלם של הכנת הציפורן:
  1. כשהלקוחה מגיעה לטיפול עם ציפורניים טבעיות, הספיגי קלינזר על פד ונקי את הציפורניים הטבעיות שלה. פעולה זו גם מחטאה את הציפורן וגורמת להסרת שומן מעל משטח הציפורן, במטרה להבטיח הצמדות טובה יותר של חומרי הגלם למשטח הציפורן.
  2. עצבי את הציפורניים הטבעיות של הלקוחה בהתאם לרצונה ובהתאם לטיפול שבחרתן. אל תשכחי להסיר מתחת לציפורן את שאריות השיוף שבדרך נשארות מתחת לציפורן. מרימים את שאריות השיוף עם דוחף עור ומסירים אותם.
  3. מרחי מרכך עור לא שומני מסביב לקיוטיקולה
  4. דחפי את העור בכוון אחד, מקצה הציפורן לכיוון העור. התחילי את דחיפת העור בתוך התעלה שבצידי הציפורן ומסביב לעור.
  5. נגבי והסירי את החומר, את העור המיותר ואת שאריות החומר מהציפורן עם פד יבש
  6. העבירי את הקצה השני של דוחת העור, מתחת לעור שהתרכך ובתוך התעלה והסירי משם שאריות של עור במידה ויש.
  7. במידה ויש צורך הסירי עור מיותר בעזרת צבתית.
  8. הספיגי קלינזר על פד ונקי את הציפורניים.
  9. שייפי בקלות את כל משטח הציפורן עם פצירה מרופדת עדינה. לא עם בלוק לבן!
  10. הספיגי שוב קלינזר על פד ונקי את משטח הציפורן מאבק
משטח הציפורן נקי ומוכן לעבודה!
זכרי, לפני כל פעולה, מומלץ למרוח פרפ על משטח הציפורן, זהו חומר המאזן לחות ושומן בציפורן, פעולה זו, מכינה את הציפורן באופן מושלם, לעבודה עם כל סוגי החומרים ועם כל טכניקות העבודה.
עכשיו הציפורן נקיה, ללא גבשושיות של עור הדבוק למשטח הציפורן וללא שומן מיותר. העור שמסביב לציפורן מסודר, אסטטי, נקי ויפה. הפעולות שעשית ישפרו את איכות העבודה, את קלות העבודה, החומרים שתעבדי איתם יצמדו יותר טוב למשטח הציפורן, יחזיקו מעמד זמן רב יותר ומראה הציפורניים יהיה הרבה יותר יפה. התוצאה הסופית תהיה יפה יותר, חזקה יותר ואיכותית יותר.
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל