דף הבית >> מאמרים >> שיווק בתחום הציפורניים >> איך לבחור בית ספר לציפורניים
 איך לבחור בית ספר לציפורניים? !
אם יש לך חלום, לעסוק בתחום טיפולי ציפורניים ולהצליח בעבודתך, הצעד הראשון החשוב בדרך להצלחה הוא בחירה נכונה של בית הספר בו תלמדי. החלטה זו תקבע את מירב סיכוייך להצליח בתחום בהמשך דרכך.
 
יש היום בישראל מאות בתי ספר ואלפי נשים המסיימות קורסים לציפורניים. כולם יספרו לך את אותו הסיפור פחות או יותר. כולם נחמדים, כולם מבטיחים הבטחות, מחלקים קורסים נוספים כבונוס, ערכות חינם ועוד... אבל אף אחד לא יספר לך כי אחוז גדול ממסיימות לימודי ציפורניים, עוזבות את התחום ממש בתחילת דרכן. כשהן יוצאות ממסגרת בית הספר, נתקלות בקשיים ובבעיות שונות, מחזיקות מעמד מספר חודשים, לא מצליחות למצוא לקוחות, מתייאשות ונוטשות את התחום.
לאלו שיש אמביציה חזקה יותר, לוקח עוד שנה שנתיים לשרוד ולהמשיך ולנשור. הסטטיסטיקה מלמדת כי בתוך שנתיים שלוש אחוז גבוה מהמסיימות ללמוד ציפורניים, עוזבות את התחום, או במקרה הטוב מתפשרות בקבלת לקוחות מזדמנות מידי פעם, לא משהו שניתן להגדיר כהצלחה, או להתפרנס ממנו.
כמובן שיש גם הצלחות לא מעטות. אבל לצערי הן לא הרוב, אלא המיעוט.

זהו מצב עובדתי ואין בו אשמים. כל אחת אחראית כלפי עצמה. אז כבר בשלב הזה, עלייך לקחת אחריות ולהתחיל לבדוק, ללמוד ולהכיר את העובדות על התחום בו את רוצה לעסוק.

כמקצועית העוסקת בתחום משנת 1976 ואשר היתה בין הראשונות בעולם לעסוק בתחום, אתן לך את העצה הטובה ביותר שיש לי, תשאלי את עצמך רק שאלה אחת:
 
מה באמת יהפוך אותי למקצועית ומצליחה?

התשובה על השאלה הזו, תסלול בפנייך את הדרך למצוא את בית הספר המתאים לך ביותר. זה שאת חושבת שיביא אותך להצלחה, כפי שאת רואה אותה. בכך תבטיחי לעצמך כבר בתחילת דרכך את מירב הסיכויים להצליח בתחום אותו ברצונך ללמוד.
כשאת בוחנת את הדברים, שימי בצד את המרכיבים  "המושכים ומפתים"  אותך להרשם לקורס, כמו למשל:

האם קורס שעווה חינם שתקבלי כבונוס, זה מה שיהפוך אותך למקצועית בציפורניים? ולמצליחה?
או האם "ערכת חומרים ללימוד", זה מה שיהפוך אותך למקצועית בציפורניים? ולטכנאית מצליחה?

זה נחמד לקבל מתנות. כולם רוצים לקבל מתנות. גם אני אוהבת לקבל מתנות וגם אני מעניקה  מתנות, אבל, לא זה מה שיהפוך אותך למקצועית ומצליחה! 
 
הנקודות החשובות באמת הן:
קבלת הדרכה על ידי מורה  מקצועית, ברורה, סבלנית  רצוי עם נסיון רב בהדרכה.
היסודות שתלמדי בקורס, אלו יהיו הכלים שלך להתמודדות בשוק מול אלפי מקצועיות אחרות. לכן חשוב לדעת מי יקנה לך את הכלים האלו ועד כמה הם יהיו חזקים בהתמודדות בהמשך.
הדרכה נכונה, מקצועית, ברורה, המוסברת באופן נרחב ומעשירה גם את הידע הכללי בתחום, תביא אותך לקבלת תוצאות מקצועיות גבוהות ותעניק לך בטחון מקצועי שיתרום להצלחתך.
 
הנקודה השניה החשובה איזו תמיכה תקבלי מבית הספר לאחר סיום הקורס. למי תוכלי לפנות כאשר תתקלי בבעיה מקצועית, או כאשר יהיו לך שאלות אחרות בכל מה שקשור לתחום. האם תהיה לך תמיכה ועזרה. זו נקודה קריטית וחשובה וכדאי שתכיני את עצמך מראש לשלב הזה, בו את זקוקה לייעוץ, חיזוק, מתן תשובות ופתרון לבעיות מקצועיות ואוזן קשבת שתעניק לך את הבטחון בדרכך המקצועית.

זה הזמן לבחון  ולבחור את המקום המתאים לך ביותר, לקחת אחריות כבר מהשלב הראשון  ולהתחיל ללמוד בבטחון ועם מטרה ברורה להיות בין המצליחות, שעשו את זה והגשימו חלום.
רוצה לקבל מידע על הקורסים שלנו? 
את מוזמנת לקרוא על שיטת לימוד יחודית, חדשנית, 
ברמה מקצועית גבוהה במיוחד, שתעניק לך את הכלים הטובים ביותר כדי להצליח  
אילנה זהבי
מייסדת ענף הציפורניים בישראל